Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zestawy podręczników

Email Drukuj PDF
Zestawy podręczników:
Zespół Szkół w Kosowie Lackim nie publikuje zestawów podręczników dla uczniów, gdyż wszyscy uczniowie otrzymują ze szkoły bezpłatne podręczniki przez wszystkie lata nauki .
Osoby zainteresowane (rodzice, uczniowie, kandydaci do szkoły) mogą otrzymać zestawy podręczników do poszczególnych klas mejlowo - wystarczy przesłać swój adres e-mail na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

"Kosowskie serce"

Email Drukuj PDF

 

"Kosowskie serca" biją w różnych miejscach na świecie, nie tylko w Kosowie, ale ciągle dla Kosowa.

Potwierdzeniem tej tezy jest "kosowskie serce", które choć od dziesiątek lat w Siedlcach, nadal pamięta o rodzinnym Kosowie i jego mieszkańcach.

To "kosowskie serce" należy do pani Doktor - pediatry, która przekazała na rzecz dzieci i młodzieży z Kosowa swoją biblioteczkę, gromadzoną przez lata. Książki i płyty trafiły do biblioteki Zespołu Szkół w Kosowie Lackim tuż przed ogłoszeniem pandemii, co uniemożliwiło korzystanie z tego, pod wieloma względami, cennego daru.

Teraz, w okresie wakacyjnym zachęcamy uczniów, i starszych i młodszych, do skorzystania z nowych pozycji w księgozbiorze szkolnym. W katalogach dopisane zostały pozycje o tematyce religijnej: o Janie Pawle II i jego autorstwa, o Benedykcie XVI, papieżu Franciszku, kardynale Wyszyńskim, księdzu Popiełuszce, o Jasnej Górze itp. Znaczny odsetek stanowią publikacje patriotyczne, publikacje związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi i rocznicowymi, poświęcone sylwetkom słynnych Polaków. Można wybierać pomiędzy dziełami najwybitniejszych poetów i prozaików po tych mniej znanych - od Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Miłosza, Gałczyńskiego, Wańkowicza, Hłaskę, Daviesa, Gołubiewa po nazwiska znane tylko zainteresowanym tematyką. Od bajki, baśni, mitu i przepowiedni po rozprawy naukowe.

Każdy, jeśli tylko zechce, wybierze coś dla siebie - do tego zachęcamy.

Bardzo dziękujemy Pani Doktor za przekazany dar, ale też za pamięć o naszym mieście i troskę o młodych Kosowian, które niezwykle nas wzruszyły. Patriotyzm lokalny, który Pani Doktor tak pięknym gestem zaprezentowała, jest godny naśladowania. Mamy nadzieję, że wszyscy ci, którzy skorzystają ze "skarbów" od Pani Doktor będę na zawsze kolejnymi "kosowskimi sercami" bijącymi dla naszego miasta i mieszkających tu ludzi niezależnie od miejsca, w którym przyjdzie im żyć.

Zapraszamy do biblioteki ZS również w wakacje.

 

Stypendium Dyrektora

Email Drukuj PDF

 

W roku szkolnym 2019/2020 Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół w Kosowie Lackim otrzymała za wyniki w nauce Marlena Kulikowska z klasy III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim.

Marlenie serdecznie gratulujemy - i dyplom i pieniądze na pewno się przydadzą.

Pozostałym uczniom - i tym z obecnych klas pierwszych i drugich, i tym, który od września tego roku rozpoczną naukę w Zespole Szkół w Kosowie Lackim życzymy, aby to oni następnym razem zostali stypendystami.

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół w Kosowie Lackim może być przyznane uczniom zarówno za wyniki w nauce, jak za osiągnięcia sportowe lub artystyczne, a wiec każdy ma szansę.

 

Rozdanie świadectw 2020

Email Drukuj PDF

 

W piątek, 26 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom liceum oraz pierwszym w historii absolwentom szkoły branżowej (wcześniej była szkoła zawodowa).

Scenariusz wydarzenia wyglądał podobnie jak w latach poprzednich, choć wiele osób, które zazwyczaj towarzyszyło absolwentom w tej wyjątkowej chwili, nie mogło wziąć udziału w uroczystości z powodu obostrzeń związanych z pandemią.

Najpierw okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Hanny Przesmyckiej, potem - przybyłych gości: pani Angeliki Grabowskiej, przedstawiciela organu prowadzącego –Gminy Kosów Lacki, pani Wiesławy Wicenciuk, przewodniczącej Rady Rodziców, wychowawców oraz słowa podziękowania absolwentów. W treści niektórych wystąpień pojawiły się odniesienia do trudnych doświadczeń czasu epidemii, ale - jak zwykle – dominowały w nich serdeczneżyczenia powodzeniai wskazówki na dalszą drogę. Po nich jeszcze - zgodnie ze zwyczajem naszej szkoły – zostały odtworzone prezentacje multimedialne wychowawców - garść wspomnień z trzech wspólnie spędzonych lat. Następnie zaprezentowano program przygotowany przez młodzież z klasy II LO. Niełatwemu wyzwaniu, przed jakim stanęli uczniowie, udało się sprostać przy użyciu nowoczesnych technologii. Pomysł okazał się trafionym i bardzo podobał się wszystkim obecnym. Trochę na wesoło, trochę na poważnie, w sumie - rewelacyjnie.

Od lat ostatnim punktem uroczystości było jeszcze wspólne spotkanie przy herbatce, ale nie tym razem. Trochę żal i niedosyt towarzyszył wszystkim zebranym. Nie tak wyobrażali sobie ostatni dzień w szkole, nie o takim spotkaniu marzyli, przekładając termin pożegnania, ale trudno…

Z uwagi na stan epidemii w kraju wydarzenie przebiegało z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących uczestników i dotyczących organizacji przestrzeni. Konieczność przebywania w dwumetrowej odległości od siebie, nakaz nakładania maseczek zakrywających usta i nos, bez tradycyjnej akademii, programów artystycznych na żywoz udziałem młodszych uczniów, żegnających swoich starszych kolegów, bez uścisku dłoni,a zamiast tradycyjnego wręczania świadectw ukończenia szkoły, nagród, podziękowań i dyplomów jedynie słowa i odebranie teczki z ww. dokumentami, książek ze stołu - takiobraz wyjątkowego zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostanie zapamiętany i zapisany w historii szkoły. Na pewno nie takich wpisów oczekiwalibyśmy w kronice szkolnej, ale te podyktowały okoliczności. Nowa rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć, wymagała zastosowania wszelkich środków ostrożności w trosce o swoje i innych zdrowie. Trzeci miesiąc epidemii trochę nas do nich przyzwyczaił i nie wzbudzał już takiego przerażenia jak wcześniej, niemniej jednak ….

Szczególny czas i okoliczności, zdalna nauka, wideospotkanie z maturzystami w kwietniu, matury w czerwcu, wspólna – branżówki i licelistów - uroczystość na zakończenie nauki w szkole to wydarzenia, które kojarzyć się będą z wyjątkowym rokiem 2020.

Absolwentom życzymy sukcesów w dorosłym życiu. Mamy też nadzieję, że trudne ostatnie doświadczenia dodadzą im siły i odwagi w przezwyciężaniu wszelkich przeciwności losu, że zarówno oni, jak i my wszyscy wyciągniemy właściwe wnioski z wciąż niezakończonej lekcji życia.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2020 06:09
 

#GASZYN CHALLENGE

Email Drukuj PDF

#GASZYN CHALLENGE

 


Strona 10 z 164

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości