Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Sesja RMIG - 05.09.2019

Email Drukuj PDF

5 września 2019 roku, podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki uczniom kosowskich szkół, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali najwyższe wyniki w nauce lub sukcesy sportowe.

Wśród stypendystek znalazła się uczennica klasy III LO w Kosowie Lackim - Marlena Kulikowska.

Pierwsze gratulacje licealistka otrzymała od swoich rodziców, dyrektora szkoły oraz koleżanek i kolegów z klasy, którzy towarzyszyli jej w tej wyjątkowej chwili.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

 

2 września rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny, jednak tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, pełny patosu i wzruszeń. Dbając o patriotyczne wychowanie naszej młodzieży, szkoła włączyła się do akcji ,,Przerwany marsz…” polegającej na symbolicznym dokończeniu przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu ówczesnej młodzieży do szkoły. Celem projektu było złożenie hołdu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za to, co uczynili dla naszej Ojczyzny.

To pokolenie, czyli ludzi urodzonych przed 8 maja 1945 roku, w naszej szkole reprezentowała p. Anna Ratyńska, która w przemówieniu skierowanym do młodzieży przywołała swoje wspomnienia i historie znane jej z opowieści bliskich osób.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego” oraz wysłuchanie hymnu ,,Dzieci Wojny”.

Ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci i jednocześnie niech będzie przestrogą dla kolejnych pokoleń.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 była także wyjątkową z racji liczby uczniów składających ślubowanie. Na skutek zmian w oświacie i kumulacji roczników naukę w naszej placówce rozpoczęli ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi – szkół podstawowych.

Zarówno naszym nowym uczniom, jak i wszystkim pozostałym życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nauce.


Więcej zdjęć w GALERII!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia

odbędzie się

w poniedziałek 02 września 2019 roku

-od 8:30 MSZA ŚW. W KOŚCIELE W KOSOWIE LACKIM

- ok. 9:30 UROCZYSTOŚĆ W SZKOLE

ZAPRASZAMY

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 16:45
 

Start Elizy w Mistrzostwach Polski MASTERS 2019

Email Drukuj PDF

10 sierpnia 2019 roku nasza tegoroczna absolwentka - Eliza Steć - startowała w Mistrzostwach Polski MASTERS 2019. W jeździe indywidualnej na czas wśród kobiet w przedziale wiekowym 18-29 lat Eliza zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy debiutującej w tych zawodach zawodniczce i życzymy kolejnych sukcesów kolarskich.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Akcja „Przerwany marsz…” − 2 września 2019 r.

Email Drukuj PDF

Zespół Szkół w Kosowie Lackim (Liceum Ogólnokształcące i Branżowa Szkoła I Stopnia) dołączył już do projektu “Przerwany Marsz”.

W dniu 2 września 2019 roku, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim razem z osobami urodzonymi do 8 maja 1945 roku, wspólnie będą mogli uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów klas przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że oni wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim zaprasza Polskie Dzieci Wojny do kontynuacji Przerwanego Marszu 1-go września 1939 r. Zachęcamy osoby zainteresowane do rejestrowania się na stronie www.przerwanymarsz.pl wybierając Zespół Szkół w Kosowie Lackim w polu “Instytucja, do której chcesz dołączyć”.

Bądźcie razem z nami.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Dumni z Polski.

 


Strona 10 z 148

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości