Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wigilia szkolna 2019

Email Drukuj PDF

19 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim zebrała się przy stole wigilijnym.

Licealiści, uczniowie szkoły zawodowej, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, rodzice uczniów dzielili się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy, kosztowali tradycyjnych dań wigilijnych przygotowanych w ramach warsztatów prowadzonych przez Kosowski Klub Seniora, poznawali tradycje bożonarodzeniowe innych krajów itp. jak na prawdziwą choć nieco liczną rodzinę przystało.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Życzenia bożonarodzeniowe

Email Drukuj PDF

 

Warsztaty kulinarne

Email Drukuj PDF

18 grudnia 2019  roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyły się warsztaty kulinarne.

Członkinie Kosowskiego Klubu Seniora uczyły chętnych licealistów i uczniów szkoły branżowej przygotowywania tradycyjnych potraw na Wigilię Bożego Narodzenia.

Efektem warsztatów są piękne drożdżowe ciasta z makiem, paszteciki do barszczu, pierogi wigilijne i inne dania.

Zaś czas spędzony wspólnie w przedświątecznej atmosferze przez przedstawicieli najmłodszych - czyli uczniów i najstarszych - czyli seniorów z gminy Kosów jest bezcenny i dłużej niż świąteczne przepisy pozostanie w pamięci uczestników warsztatów.

Seniorkom - bardzo dziękujemy!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Ubieramy choinkę

Email Drukuj PDF

W czwartek 12 grudnia społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wspólnie ubierała choinkę oraz uroczyście po raz pierwszy zapaliła świecidełka.

Na świątecznym drzewku zawisły między innymi ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczniów z Erzvilkas na Litwie oraz litewskie cukierki, które otrzymaliśmy podczas wymiany.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Goście z Erzvilkas na Litwie

Email Drukuj PDF

Grudzień w Zespole Szkół w Kosowie Lackim rozpoczął się od wizyty wyjątkowych gości. Do Kosowa przyjechali na wymianę uczniowie z Erzvilkas na Litwie wraz ze swoimi opiekunami.

Program wymiany był bardzo bogaty.

Litewscy goście wraz z kosowskimi licealistami i uczniami szkoły branżowej poznawali miasto Kosów Lacki i jego atrakcje. Na trasie wycieczki, której przewodził Burmistrz Kosowa pan Jan Słomiak, znalazły się między innymi nowo otwarty Klubik Dziecięcy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Kościół NNMP i deptak miejski wraz z siłownią.

Część czasu była poświęcona na spotkania integracyjne m.in. w restauracji w Kosowie Lackim oraz gry i zabawy zapoznawczo-integracyjne prowadzone w szkole przez nauczycieli ZS.

Polacy prezentowali gościom swój kraj, miasto i szkołę, a Litwini opowiadali o swoim kraju, mieście i okręgu, z którego pochodzą oraz o swojej 12- klasowej szkole.

6 grudnia, w dniu zakończenia wymiany, trudno się było rozstać, bo wiele rzeczy zostało jeszcze do opowiedzenia.

Na szczęście będzie jeszcze okazja by rozmawiać, bo goście z Litwy przed odjazdem zaprosili swoich polskich gospodarzy na rewizytę do swojego miasta.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 10 z 157

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 320 gości