Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie z przedstawicielem WKU w Siedlcach

Email Drukuj PDF

15 marca w Zespole Szkół w Kosowie Lackim miało miejsce spotkanie z przedstawicielem WKU w Siedlcach - kapitanem Pawłem Majchrowskim.

W związku z trwającą rejestracją na uczelnie wojskowe, znajdujące się w różnych miastach Polski, pan kapitan przypomniał tegorocznym maturzystom zasady ubiegania się o przyjęcie do tego typu szkół, harmonogram przyjęć oraz cechy wyróżniające poszczególne uczelnie. Uczniowie z uwagą wysłuchali też, jakie dodatkowe korzyści wiążą się ze studiowaniem na uczelniach wojskowych oraz potem z bycia żołnierzem zawodowym.

Ważne dla uczestników spotkania były też szczegółowe informacje dotyczące tzw. OTeków - kto, kiedy i na jakich zasadach może rozpocząć służbę w oddziałach Obrony Terytorialnej oraz jakie tym samym przyjmuje na siebie zobowiązania.

Służba w mundurze to dla wielu młodych ludzi kończących szkoły ponadgimnazjalne wymarzona przyszłość zawodowa - spotkanie z kpt. Majchrowskim zapewne ułatwi świadome podejmowanie decyzji dotyczące wyboru uczelni wojskowej, a na niej kierunku studiowania.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Piknik Wojskowy MON

Email Drukuj PDF

W sobotę 9 marca przedstawiciele Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w Pikniku Wojskowym MON odbywającym się w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Piknik zorganizowany był z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, a uczestniczył w nim sam Minister Błaszczak.

Więcej informacji na stronie: https://minskmaz.com/news/piknik-wojskowy-20-lat-polski-w-nato.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Email Drukuj PDF

8 marca w Zespole Szkół w Kosowie Lackim obchodzony był Dzień Kobiet i Mężczyzn. Wśród wielu atrakcji tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował apel ogólnoszkolny, podczas którego, po pełnej humoru krótkiej części artystycznej, męska część społeczności szkolnej złożyła życzenia wszystkim kobietom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, a kobiety mężczyznom w związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka.

Do życzeń tym razem Samorząd dokładał słodkie mandarynki.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Apel 07.03.2019 r.

Email Drukuj PDF

7 marca dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim - Hanna Przesmycka - zorganizowała uroczysty apel ogólnoszkolny, podczas którego oficjalnie podziękowała uczniom za pracę w czasie balu charytatywnego organizowanego 2 marca w sali "U Jakuba" w Kosowie Lackim. Podczas balu licealiści i uczniowie szkoły branżowej - łącznie 15 osób, obsługiwali całą noc gości, po balu uprzątnęli stoły i salę - sprawdzili się wzorowo w roli kelnerów i pomogli w zebraniu środków dla Łukasza.

Dyrektor Przesmycka zaprezentowała też różę, którą na jej ręce dla Zespołu Szkół przekazał senator Waldemar Kraska w podziękowaniu za pomoc.

Zespół Szkół od lat wolontarystycznie pomaga w obsłudze gości podczas tego typu wydarzeń.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Bal charytatywny

Email Drukuj PDF

W sobotę 2 marca w sali "U Jakuba" w Kosowie Lackim odbył się bal charytatywny.

Licealiści i uczniowie szkoły branżowej w Kosowie Lackim - razem 15 osób, pod opieką dyrektor Hanny Przesmyckiej, pracowali jako kelnerzy pomagając organizatorom balu w zdobyciu niezbędnych środków na leczenie nieco starszego od nich Łukasza.

Choć pracy było mnóstwo (bawiło się około 320 osób) i noc wydawała się długa wszyscy "kelnerzy" bardzo się starali, z uśmiechem wypełniali swoje obowiązki, a ich starania zauważali i doceniali zarówno bawiący się goście jak i organizatorzy balu.

Dziękujemy za pracę i za poświęcony w słusznej sprawie ostatkowy weekend całej grupie reprezentującej naszą szkołę - warto pomagać a dobro powróci.

Więcej zdjęć  w GALERII!

Autor zdjęć: Jarosław Zaranek

 

 


Strona 9 z 142

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości