Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie z przedstawicielem WKU w Siedlcach

Email Drukuj PDF

W czwartek 23 stycznia 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach - mjr Arturem Węgrzynem.

Głównym celem wydarzenia było zapoznanie przyszłych absolwentów kosowskich szkół z zasadami naboru do służby w wojsku, z ofertą wyższych uczelni o kierunkach wojskowych oraz pracą żołnierza zawodowego i żołnierza OT.

Służba w mundurze to dla wielu młodych ludzi kończących szkoły ponadgimnazjalne wymarzona przyszłość. Spotkanie z mjr Arturem Węgrzynem zapewne ułatwi świadome podejmowanie decyzji dotyczących wyboru przyszłej drogi zawodowej wielu uczniom ZS.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Studniówka 2020

Email Drukuj PDF

W sobotę, 11 stycznia 2020 roku społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim bawiła się wspólnie w Sali ,,Jurkowscy”. To była pierwsza w historii Szkoły uroczystość, która połączyła aż trzy wydarzenia: studniówkę, połowinki oraz bal uczniów branżowej szkoły, kończących w tym roku naukę. Nie dało się jednak nie zauważyć, że to studniówka była tą dominującą.

Na początku p. Dyrektor ZS Hanna Przesmycka powitała wszystkich zgromadzonych, a wśród nich przybyłych gości: Proboszcza Parafii ks. kan. Pawła Anusiewicza, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy p. Wiesława Wiśniewskiego wraz z małżonką oraz przedstawiciela władz samorządowych p. Pawła Nasiłowskiego, reprezentującego w zastępstwie nieobecnego Burmistrza p. Jana Słomiaka i innych.

Po krótkim okolicznościowym wstępie p. Dyrektor, zabrzmiały dźwięki tradycyjnego poloneza i na parkiecie pojawili się uczniowie kl. III PLO wraz z osobami towarzyszącymi. Ten uroczysty taniec zawsze budzi wiele emocji i obaw młodzieży. Uczniom bardzo zależy na tym, by w ten wyjątkowy wieczór pięknie zaprezentować się przed gośćmi, rodzicami, koleżankami i kolegami. I tym razem było podobnie. Liczne próby przyniosły jednak oczekiwany efekt i młodzież otrzymała w pełni zasłużone brawa. Uczniowie nie tylko świetnie wyglądali, ale i zatańczyli.

Studniówka to uroczystość, której podniosłości nadają przemówienia gości, wychowawcy oraz podziękowania rodziców i uczniów. W słowach skierowanych do młodzieży – jak zwykle - nie mogło zabraknąć odniesień do matury, wskazówek, rad i życzeń. Niektórzy wspominali też własne bale studniówkowe sprzed wielu, wielu lat. W takiej atmosferze trudno było nie ulec wzruszeniu.

Kiedy część oficjalna dobiegła końca i opadły nieco emocje, rozpoczęła się zabawa. Do późnych godzin nocnych bawiono się przy muzyce, o którą zadbał DJ Grzegorz Tchórzewski. Najwytrwalszymi okazali się…. przyszli maturzyści.

Im - jako organizatorom całego przedsięwzięcia – gratulujemy odpowiedzialnej postawy oraz życzymy powodzenia na egzaminach w maju. Drugoklasistom, którzy są dopiero w połowie dystansu do matury życzymy dużo siły i wytrwałości, a uczniom branżówki – uzyskania świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.


 

Konkurs - Mistrzowie i Patrioci

Email Drukuj PDF

Uczennice klasy I LO otrzymały nagrody za udział w konkursie "Mistrzowie i patrioci" organizowanym pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Na konkurs wpłynęło niemal 1,2 tys. prac z kilkuset szkół z całej Polski.

Bardzo cieszy nas udział w konkursie naszych koleżanek Eweliny Laskowieckiej i Sylwii Wilgos a gry planszowe, które otrzymały na pewno się przydadzą i być może pomogą w odnoszeniu sukcesów w kolejnych konkursach.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

WOŚP w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF
12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Kosowie. Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, pod opieką pani Agnieszki Winnickiej, kwestowali w okolicach kościoła parafialnego.

Za wszystkie datki oraz za życzliwość dla naszych wolontariuszy bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Orszak Trzech Króli 2020 w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

6 stycznia, wzorem lat ubiegłych, przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Kosowa.

Nasz tegoroczny maturzysta - Mateusz - był jednym z Królów. Nasi uczniowie z klas mundurowych nieśli królewskie chorągwie. W Orszaku kroczyli w koronach i barwnych przebraniach nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły waz z dyrektorem ZS.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 9 z 157

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości