Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Biegające dyktando

Email Drukuj PDF

We środę 30 maja już po raz trzeci miał miejsce konkurs dla gimnazjalistów Biegające Dyktando. Uczniowie klas trzecich z okolicznych szkół gimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w tym konkursie, który łączył w sobie elementy języka obcego i wychowania fizycznego. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Beatę Maseko. Zadanie konkursowe polegało na jak najdokładniejszym przepisaniu tekstu dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie zapamiętać na korytarzu i następnie w klasie napisać zapamiętane wyrazy, frazy, zdania. Czas przeznaczony na to zadanie to 7 minut. Uczniowie w tym czasie wielokrotnie pokonali odcinek korytarz-sala. Tegorocznym tematem były pieniądze i finanse, a dodatkowym utrudnieniem była zróżnicowana czcionka. Spośród zgłoszonych kandydatów wyłoniono i nagrodzono dwoje zwycięzców ze szkoły w Kosowie Lackim: Przemek zajął pierwsze miejsce. a Alicja drugie. Nagrody i dyplomy za udział otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Warsztaty profilaktyki przeciwdziałania agresji

Email Drukuj PDF

W czwartek, 24 maja uczniowie klas II i III ZSZ uczestniczyli w warsztatach profilaktyki przeciwdziałania agresji, w tym agresji słownej. Zajęcia prowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie poznawali przyczyny i mechanizmy powstawania agresji, jej objawy oraz sposoby zapobiegania niewłaściwym zachowaniom.

Takich spotkań nigdy dosyć, zwłaszcza w sytuacji gdy niemal codziennie można usłyszeć o różnych rodzajach przemocy w wielu środowiskach i miejscach.

 

Finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 28 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”.O dużym zainteresowaniu poezją naszego wielkiego rodaka świadczy niewątpliwie liczba uczestników konkursu – aż dwudziestu gimnazjalistów z siedmiu szkół: z Ceranowa, Kamionny, Kosowa Lackiego, Małkini Górnej (Zespołu Szkół nr 2), Prostyni, Skibniewa i Sterdyni. Dla najlepszych czekały cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez organizatora – Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a dla wszystkich uczestników - upominki od władz samorządowych Kosowa Lackiego.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Biskupa Tadeusza Pikusa, którego obecność uświetniła wydarzenie. Na uroczystość przybyli także Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz ks. Jarosław Wojasiński.pełniący obowiązki proboszcza Parafii NNMP w Kosowie Lackim.Wśród zgromadzonych nie zabrakło także młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Jury konkursu przyznało: I miejsce Katarzynie Fabisiak ze szkoły w Ceranowie, II miejsce - Darii Ołtarzewskiej z Prostyni oraz III miejsce – Julii Kur ze Sterdyni.

Ks. bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym do uczestników wszystkich nazwał zwycięzcami, dziękował młodym ludziom za piękną postawę i zachęcał do wysiłku, do zgłębiania twórczości Jana Pawła II. Odnosząc się do wysłuchanych wierszy, wskazywał na mądre, metaforyczne ich przesłanie, podkreślał wartości etyczne, moralne, patriotyczne oraz bogactwo osobowości Papieża ujawniające się w pięknym poetyckim języku, Biskup na ręce pani dyrektor Hanny Przesmyckiej serdecznie gratulował inicjatywy i dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu.

Dla nauczycieli Zespołu Szkół w Kosowie Lackim był to pierwszy w historii placówki konkurs recytatorski dotyczący twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji najsłynniejszego Polaka - dobrze znanego jako papieża, ale mniej jako poety. Wybór wynikał także z planu działań szkoły w związku z Rokiem dla Niepodległej.

Organizatorzy gratulują laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu,serdecznie dziękują dyrektorom szkół za umożliwienie młodzieży udziału, a zainteresowanym opiekunom - za pomoc w przygotowaniu recytacji.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 08:51
 

Jak uczyć się efektywnie?

Email Drukuj PDF

 

Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W jaki sposób przyswajać wiedzę, żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty? Co zrobić, aby uczyć się skuteczniej, szybciej i przyjemniej? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące procesu uczenia się poszukiwali nasi uczniowie 21 maja podczas warsztatów prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Zajęcia rozpoczęły się od ankiety, dzięki której każdy mógł sprawdzić, czy jest wzrokowcem, czy słuchowcem, czy kinestetykiem. Znajomość bowiem własnego typu pamięci, indywidualnych predyspozycji pomaga w wyborze odpowiednich metod nauki i wpływa na jej skuteczność. Pracując w grupach, uczniowie zastanawiali się nad najważniejszymi składowymi efektywnego uczenia się: organizacją przestrzeni, motywacją, koncentracją, zarządzaniem czasem, właściwym odżywianiem, umiejętnością szybkiego czytania i znajomością technik zapamiętywania. Panie zapoznały też młodzież z piramidą Dale'a (trójkątem umiejętności zapamiętywania) i zwróciły uwagę na wartość aktywnego modelu uczenia się (np. udział w dyskusji) pozwalającego osiągnąć nawet próg 70%. Natomiast analiza tzw. krzywej zapominania uświadomiła uczniom znaczenie powtórek wiadomości. Temat warsztatów, choć znany już uczniom z wcześniejszych etapów, budzi ich ciągle zainteresowanie, co świadczy o potrzebie organizowania takich zajęć.

 

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 12:02
 

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Bułgarii

Email Drukuj PDF

20 maja w Warnie w Bułgarii odbyły się kolejne Mistrzostwa  Europy Karate Kyokushin, w których brała udział nasza nauczycielka Maria Jasko oraz, po raz pierwszy w zawodach tej rangi, nasza absolwentka Karolina Marczak.

Pani Jasko, mimo że po Mistrzostwach Świata borykała się z kontuzją, postanowiła wystartować również w tych zawodach.  Było warto - przegrywając tylko z aktualną Mistrzynią Świata, pani Maria zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Karolina Marczak znalazła się w pierwszej  dziesiątce  najlepszych zawodniczek w Europie, co jako debiut tej zawodniczki, rokuje bardzo dobrze na przyszłość.

Gratulujemy!

Wyjazd na zawody nie byłby możliwy bez wsparcia Pana Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Jana Słomiaka oraz firmy "Mado" Pana Andrzeja Mroza i firmy "Staoil" z Kosowa Lackiego.

Bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 21:27
 


Strona 9 z 127

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości