Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Stypendia dla młodych sportowców

Email Drukuj PDF
Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - utworzyła fundusz stypendialny, który od trzech lat przyznaje stypendia dla zdolnych sportowców.

Informacja prasowa


 

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 09:13
 

ZAPROSZENIE NA CASTING

Email Drukuj PDF

 

Akcja MEN "Razem na Święta"

Email Drukuj PDF
Szkoły Zespołu Szkół w Kosowie Lackim tzn. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Kosowie Lackim oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim przystąpiły do akcji MEN "Razem na Święta".

(oznaczenie akcji #RazemNaŚwięta)

 

Gabinet stomatologiczny

Email Drukuj PDF

W Zespole Szkół w Kosowie Lackim powstaje gabinet stomatologiczny. Wyposażenie gabinetu finansowane jest z programu Ministerstwa Zdrowia "Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.".

Celem głównym Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych w szkołach publicznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Zgodnie z projektem na parterze budynku, w którym mieści się Zespół Szkół zostało przeznaczone na potrzeby gabinetu oddzielne pomieszczenie, w którym już przeprowadzone zostały niezbędne remonty i przyłącza. Zamontowany też został nowy, zakupiony ze środków MZ, unit dentystyczny. Wkrótce nastąpi montaż mebli i innego wyposażenia.

W ramach projektu odbyły się spotkania informacyjno-edukacyjne z rodzicami dzieci i młodzieży we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Gminy, a w najbliższym czasie zaplanowane są podobne spotkania z uczniami.

Wszyscy czekamy na kontrakt z NFZ i otwarcie gabinetu.

Więcej zdjęć!!!

 

Spotkanie z przedstawicielem V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Email Drukuj PDF

29 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w spotkaniu z sierżantem Pawłem Grelikiem reprezentującym 5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. Sierżant Grelik przedstawił między innymi zasady naboru żołnierzy do OT, umiejętności, które można nabyć podczas szkoleń, zasady organizacji szkoleń i korzyści z zostania żołnierzem. Podczas spotkania obecny był również Radek z klasy II kosowskiego ogólniaka, który w listopadzie złożył przysięgę wojskową i jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 9 z 135

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości