Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Obóz szkoleniowy w Czerwonym Borze

Email Drukuj PDF

W dniach od 9 do 18 sierpnia uczniowie klas mundurowych Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim uczestniczyli w dziesięciodniowym obozie szkoleniowym o profilu sportowo obronnym dla uczniów klas mundurowych, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Obóz zorganizowany był przez Fundację NIEZAPOMNIANI na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze.

Udział w obozie był dla uczniów bezpłatny!

Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora Obozu.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Bezpłatne podręczniki

Email Drukuj PDF

Informujemy, że Zespół Szkół w Kosowie Lackim zapewnia wszystkim swoim uczniom, ze wszystkich klas bezpłatne podręczniki.

 

Uroczystości patriotyczno - religijne w Treblince

Email Drukuj PDF

7 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych ku czci ofiar Karnego Obozu Pracy w Treblince oraz z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Naszymi reprezentantami byli członkowie pocztu sztandarowego oraz uczniowie klasy mundurowej, który pomagali nieść krzyż podczas Drogi Krzyżowej oraz uczestniczyli w składaniu kwiatów przy pomniku w miejscu straceń Karnego Obozu Pracy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia

odbędzie się

we wtorek 17 września 2019 roku

od godziny 16.30

 

Narodowe Czytanie 2019

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji Narodowe Czytanie. Nieco wcześniej, bo już w piątek, 6 września czytaliśmy utwory wybrane przez Parę Prezydencką do tegorocznej – ósmej - edycji akcji. Tym razem były to nowele polskie – aż osiem tekstów, których ,,(…)wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem(…) – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w Liście zamieszczonym na oficjalnej stronie Prezydent.pl. Wybrane lektury to: ,,Dobra pani” E. Orzeszkowej, ,,Dym” M. Konopnickiej, ,,Katarynka” B. Prusa, ,,Mój ojciec wstępuje do strażaków”(ze zbioru: ,,Sanatorium pod Klepsydrą”) B. Schulza, ,,Orka” A. S. Reymonta, ,,Rozdzióbią nas kruki, wrony …” S. Żeromskiego, ,,Sachem” H. Sienkiewicza i ,, Sawa” (z cyklu: ,,Pamiątki Soplicy”) H. Rzewuskiego.

Piątkowe lekcje w naszej szkole wyglądały inaczej niż codziennie. Rozpoczynały się od wysłuchania fragmentów nowelek czytanych przez chętnych uczniów. Każdemu z wybranych tekstów poświęcono ok. 10 minut, podczas których lektorzy starali się ukazać piękno tych – mimo niewielkich rozmiarów - dzieł uczących wrażliwości i przypominających o naszej historii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wykorzystaliśmy szkolny radiowęzeł. Taka forma organizacji wydarzenia zachęca do udziału nawet najbardziej nieśmiałe osoby.

Dziękujemy wszystkim i życzymy miłej lektury, odkrywania i poznawania bogactwa ojczystej literatury.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 9 z 148

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości