Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Rekrutacja 2019/2020

Email Drukuj PDF

Harmonogram rekrutacji 2019/2020

Wniosek o przyjęcie do LO w Kosowie Lackim 2019

Wniosek o przyjęcie do BS I w Kosowie Lackim 2019

Klauzula informacyjna - rekrutacja


Informacja dla kandydatów do Branżowej Szkoły I Stopnia

Informujemy, że kandydaci do Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim powinni uzyskać od lekarza medycyny pracy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do nauki wybranego zawodu.
Bezpłatnie takie badania można wykonać w Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Węgrowie w Poradni Medycyny Pracy: ul. Przemysłowa 7, Węgrów we wtorki 9.00-13.00 oraz w środy 8.00-15.00.
Kontakt z rejestracją: 25 7923270.

Do lekarza należy zgłosić się ze skierowaniem wystawionym przez dyrektora Zespołu Szkół w Kosowie Lackim (najlepiej też ze skierowaniem od przyszłego pracodawcy).

 

Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka ( do klasy mundurowej)

Oświadczenie o wielodzietności rodziny (oświadczenie dobrowolne)

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu (oświadczenie dobrowolne)

Oświadczenie o objęciu pieczą zastępczą (oświadczenie dobrowolne)

 

 

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 08:39
 

Matura 2019

Email Drukuj PDF

W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim rozpoczęły się egzaminy maturalne.

Wolność i samotność - to zagadnienia, z którymi maturzyści zmierzyli się w poniedziałek 6 maja w arkuszu z języka polskiego.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Email Drukuj PDF

Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja, a reprezentował nas poczet sztandarowy, dyrektor ZS, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny, celebrowanej przez ks. kan. Pawła Anusiewicza w Kościele parafialnym NNMP odbył się uroczysty przemarsz ulicami Kosowa. Nasi ,,żołnierze” tradycyjnie już uczestniczyli w składaniu kwiatów od władz samorządowych pod pomnikami ku czci: żołnierzy WP i ofiar terroru, żołnierzy podziemia niepodległościowego i Józefa Piłsudskiego.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Jana Słomiaka oraz obejrzeli program ,,Jestem małym Polakiem” przygotowany przez miejscowe przedszkole.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na gorącą grochówkę.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wyjazd do teatru

Email Drukuj PDF

30 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu był spektakl w języku angielskim w Teatrze Studio Buffo. Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a także powtórzenia jednej z lektur szkolnych, gdyż sztuka którą obejrzeli to "Macbeth". Ogromnych wrażeń dostarczył również seans VR, który pozwolił doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości. Cześć uczniów przeniosła się do odległych zakątków świata, podczas gdy inni pogrążyli się w świecie przerażających emocji przenosząc się do świata horroru.


 

DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 29 kwietnia w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się Dzień Otwarty. Z zaproszenia skorzystało ponad 200 osób ze wszystkich okolicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych: z Kosowa Lackiego, Ceranowa, Sterdyni, Prostyni, Małkini. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku placówka zadbała o to, by atrakcyjnie wypełnić czas ośmioklasistów i gimnazjalistów oraz umożliwić im poznanie kosowskich szkół branżowych i ogólnokształcących, poznanie nauczycieli oraz uczniów.

Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia przez Dyrektor ZS panią Hannę Przesmycką oraz Burmistrza Kosowa pana Jana Słomiaka, krótkiej prezentacji trzech szkół: Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Liceum dla Dorosłych, przedstawieniu kierunków kształcenia i warunków rekrutacji przybyła młodzież została zaproszona do obejrzenia budynku szkoły i obiektów sportowych oraz do udziału w warsztatach. Młodzi goście zostali podzieleni na grupy. Każdej przydzielono przewodników, funkcję których pełnili obecni uczniowie Zespołu Szkół. Trasa oprowadzania została tak zaplanowana, by każda grupa miała możliwość zapoznania się z przygotowanymi atrakcjami. Wśród nich znalazły się: konkurs ,,Wielki test z języka polskiego” z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania, quiz ,,Nie obcy język obcy” z wykorzystaniem platformy Kahoot, obsługa czytnika kodów kreskowych wchodzącego w skład systemy wypożyczeń w bibliotece szkolnej, obsługa urządzeń biurowych, drukarki 3D, warsztat ,,Wybuchowa chemia” itd. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia wojskowego oraz projekcja filmów: ,,Smutno mi, chociaż nie wiem czemu… ", ,, Ja, moi koledzy a grupa rówieśnicza- budowanie relacji w grupie", ,, Zdrowie psychiczne- jak o nie dbać w wieku szkolnym". Nowością tegorocznego Dnia Otwartego były warsztaty zawodowe: fryzjerskie prowadzone przez pracowników (będących również w większości uczniami ZS) zakładu pani Sylwii Grzymały pod kierunkiem pani Edyty Zaranek oraz kosmetyczne prowadzonę przez panią Justynę Śliwkę. Otwarty dla gości ZS był szkolny gabinet stomatologiczny, gdzie dyżur pełniła doktor Katarzyna Chojnowska. Ponadto dla wszystkich przygotowane zostało coś dla ciała, czyli smaczne zapiekanki oraz pachnąca grochówka z prawdziwej dymiącej wojskowej kuchni polowej.

Na zakończenie najaktywniejsi podczas zajęć – ci, którzy zgromadzili najwięcej kolorowych punktów otrzymanych od nauczycieli i opiekunów warsztatów – zostali nagrodzeni. Najcenniejszą nagrodą był zestaw do pielęgnacji twarzy, były bombonierki, czekolady, kubki, latarki, itp.

 

Zespół Szkół w Kosowie Lackim serdecznie dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Wiemy, że wyjątkowa atmosfera panująca w szkole i trafiona oferta edukacyjna zachęciła wielu młodych gości do tego, by od września współtworzyć tę wyjątkową placówkę.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2019 23:43
 


Strona 5 z 142

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości