Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Orszak Trzech Króli 2019 w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

6 stycznia 2019 r. w mroźne przedpołudnie uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy oraz rodzice uczniów Zespołu Szkół w Kosowie Lackim przeszli ulicami Kosowa w uroczystym gminnym Orszaku Trzech Króli.

Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Kosów Lacki wraz z podległymi jednostkami i Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim oraz Fundacja Orszak Trzech Króli, która koordynowała akcję w całej Polsce.

Barwny Orszak wyruszył po 11.00 spod Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, przeszedł ulicami miasta do specjalnie przygotowanej na to wydarzenie Stajenki Betlejemskiej, w której przebywała Święta Rodzina w towarzystwie żywych zwierząt, a następnie do kościoła parafialnego.

Orszak prowadzili Trzej Królowie, w role których wcielili się pan Burmistrz Jan Słomiak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiesław Wiśniewski oraz I Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy III kadencji Radosław Trąba - uczeń naszej szkoły. Nasi uczniowie nieśli flagi Królów oraz, wraz z dyrektorem Hanną Przesmycką, nauczycielami i rodzicami, tworzyli Orszak poprzebierani, w barwnych pelerynach i koronach.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił oraz homilię wygłosił proboszcz Parafii w Kosowie Lackim ks. Paweł Anusiewicz.

Uroczystości zakończyły się po 13.00.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wigilia szkolna 2018

Email Drukuj PDF

20 grudnia zgodnie z tradycją cała społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim spotkała się na ogólnoszkolnym spotkaniu wigilijnym. Spotkanie zorganizowano na górnym holu w budynku szkoły - gospodarzami była dyrektor szkoły i Samorząd Uczniowski. Był opłatek, życzenia świąteczno-noworoczne, wspólne kolędowanie i postne potrawy wigilijne przygotowane w ramach warsztatów kulinarnych. Cała uroczystość przebiegała w rodzinnej atmosferze, która jest charakterystyczna dla naszej szkoły.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Świąteczne życzenia

Email Drukuj PDF

Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły złożyli świąteczne życzenia firmom i instytucjom współpracującym ze szkołą.

Tym razem załącznikiem do życzeń były złote renifery.


 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2018 13:49
 

Warsztaty kulinarne

Email Drukuj PDF

Jak co roku w okresie przedświątecznym tak i tym razem 19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zorganizowane zostały warsztaty kulinarne dla uczniów.

Warsztaty prowadzone były przez pracowników obsługi szkoły z podziałem na klasy. Każda z grup zajmowała się przygotowaniem innego dania wigilijnego zgodnie z regionalnymi przepisami.

Klasa I szkoły branżowej pod kierunkiem pani Basi Koc przygotowywała pierogi z kapustą. Klasa I liceum, korzystając ze wsparcia pani Wiesi Brodzińskiej, piekła wigilijne paszteciki. Klasa II liceum wspólnie z panią Małgosią Słoniewską wykonała z ciasta drożdżowego gwiazdę, będącą smaczną ozdobą wigilijnego stołu.

Wiedza i doświadczenie pań z obsługi szkoły w połączeniu z energią i zainteresowaniem młodzieży, a doprawione miłą atmosferą wspólnie spędzonych godzin, dały wyjątkowe efekty w postaci tradycyjnych, smacznych dań wigilijnych, które zostaną wykorzystane podczas ogólnoszkolnej wigilii planowanej na 20 grudnia.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 6 z 134

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości