Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia

odbędzie się

we wtorek 17 września 2019 roku

od godziny 16.30

 

Narodowe Czytanie 2019

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji Narodowe Czytanie. Nieco wcześniej, bo już w piątek, 6 września czytaliśmy utwory wybrane przez Parę Prezydencką do tegorocznej – ósmej - edycji akcji. Tym razem były to nowele polskie – aż osiem tekstów, których ,,(…)wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem(…) – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w Liście zamieszczonym na oficjalnej stronie Prezydent.pl. Wybrane lektury to: ,,Dobra pani” E. Orzeszkowej, ,,Dym” M. Konopnickiej, ,,Katarynka” B. Prusa, ,,Mój ojciec wstępuje do strażaków”(ze zbioru: ,,Sanatorium pod Klepsydrą”) B. Schulza, ,,Orka” A. S. Reymonta, ,,Rozdzióbią nas kruki, wrony …” S. Żeromskiego, ,,Sachem” H. Sienkiewicza i ,, Sawa” (z cyklu: ,,Pamiątki Soplicy”) H. Rzewuskiego.

Piątkowe lekcje w naszej szkole wyglądały inaczej niż codziennie. Rozpoczynały się od wysłuchania fragmentów nowelek czytanych przez chętnych uczniów. Każdemu z wybranych tekstów poświęcono ok. 10 minut, podczas których lektorzy starali się ukazać piękno tych – mimo niewielkich rozmiarów - dzieł uczących wrażliwości i przypominających o naszej historii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wykorzystaliśmy szkolny radiowęzeł. Taka forma organizacji wydarzenia zachęca do udziału nawet najbardziej nieśmiałe osoby.

Dziękujemy wszystkim i życzymy miłej lektury, odkrywania i poznawania bogactwa ojczystej literatury.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Sesja RMIG - 05.09.2019

Email Drukuj PDF

5 września 2019 roku, podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki uczniom kosowskich szkół, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali najwyższe wyniki w nauce lub sukcesy sportowe.

Wśród stypendystek znalazła się uczennica klasy III LO w Kosowie Lackim - Marlena Kulikowska.

Pierwsze gratulacje licealistka otrzymała od swoich rodziców, dyrektora szkoły oraz koleżanek i kolegów z klasy, którzy towarzyszyli jej w tej wyjątkowej chwili.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

 

2 września rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny, jednak tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, pełny patosu i wzruszeń. Dbając o patriotyczne wychowanie naszej młodzieży, szkoła włączyła się do akcji ,,Przerwany marsz…” polegającej na symbolicznym dokończeniu przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu ówczesnej młodzieży do szkoły. Celem projektu było złożenie hołdu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za to, co uczynili dla naszej Ojczyzny.

To pokolenie, czyli ludzi urodzonych przed 8 maja 1945 roku, w naszej szkole reprezentowała p. Anna Ratyńska, która w przemówieniu skierowanym do młodzieży przywołała swoje wspomnienia i historie znane jej z opowieści bliskich osób.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego” oraz wysłuchanie hymnu ,,Dzieci Wojny”.

Ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci i jednocześnie niech będzie przestrogą dla kolejnych pokoleń.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 była także wyjątkową z racji liczby uczniów składających ślubowanie. Na skutek zmian w oświacie i kumulacji roczników naukę w naszej placówce rozpoczęli ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi – szkół podstawowych.

Zarówno naszym nowym uczniom, jak i wszystkim pozostałym życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nauce.


Więcej zdjęć w GALERII!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia

odbędzie się

w poniedziałek 02 września 2019 roku

-od 8:30 MSZA ŚW. W KOŚCIELE W KOSOWIE LACKIM

- ok. 9:30 UROCZYSTOŚĆ W SZKOLE

ZAPRASZAMY

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 16:45
 


Strona 6 z 145

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości