Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Opanuj stres i zdaj egzamin bez nerwów.

Email Drukuj PDF
Opanuj stres i zdaj egzamin bez nerwów
Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy maturalne. Dla przygotowujących się do nich uczniów nadchodzące tygodnie mogą być szczególnie stresujące. W związku z tym zapraszamy naszych maturzystów do obejrzenia webinarium dotyczącego sytuacji stresowych. Prowadząca, psycholog dr Alicja Gniewek wskazuje, czym jest stres, co go powoduje oraz co należy robić, by uodpornić się na jego negatywne działanie. Przede wszystkim jednak w wideo dzieli się sprawdzonymi technikami radzenia sobie w stresujących sytuacjach, takich jak np. egzamin dojrzałości.

Webinarium jest dostępne na kanale programu naukowego ADAMED SmartUP na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FIW87r0BTlE.
 

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Poprawiony: wtorek, 09 marca 2021 07:55
 

Matury próbne

Email Drukuj PDF

W LO w Kosowie trwają matury próbne z wykorzystaniem arkuszy CKE. W środę, 3 marca, licealiści pisali egzamin z języka polskiego, a w czwartek, 4 marca, z matematyki. W piątek, 5 marca, język angielski w zakresie podstawowym.

 

1 marca Dzień Żołnierzy Wykletych

Email Drukuj PDF

 

1 marca 2021 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on uchwalony przez Parlament i jest obchodzony od 2011 roku. Święto przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku - dzieło Armii Krajowej.

W naszej szkole uroczystości, upamiętniające Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych miały charakter symboliczny. Uczniowie wysłuchali koncert pt. „Młodzi Niezłomni” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji przy udziale Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Następnie zapoznali się z nazwiskami najbardziej znanych żołnierzy wyklętych i ich pseudonimami podczas prezentacji multimedialnej i gry edukacyjne przeprowadzonej za pomocą platformy Wordwall. Na zakończenie uczniowie obejrzeli widowisko pt. „ Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”, które odbywało się w dwóch płaszczyznach: współcześnie oraz w latach 40 XX wieku.

W ten sposób uczniowie naszej szkoły oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

 

Poprawiony: środa, 03 marca 2021 16:38
 

Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dlaczego taka data? Otóż 21 lutego 1952 roku w Bangladeszu miała miejsce pokojowa demonstracja, podczas której śmierć poniosło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Święto ma zatem upamiętniać to wydarzenie oraz przypominać o różnorodności językowej i znaczeniu języka jako ważnego składnika tożsamości narodu. Świadomość tego jest istotnym krokiem do uznania potrzeby kultywowania języka, dbałości o jego poprawność.

Z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zespół nauczycieli humanistów przygotował dla uczniów quiz językowy w aplikacji Wordwall oraz udostępnił prezentację ,,Zagadki językowe”. Uczniowie mogli nie tylko sprawdzić, ale i pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zasad pisowni oraz etymologii języka polskiego. Słów takich jak: pokolenie, biedronka, twarz, pasożyt, płeć używamy na co dzień, ale mało kto wie o ich wcześniejszych znaczeniach. Nasi uczniowie już wiedzą! Język jest skarbnicą wiedzy o przeszłości narodu, stąd też warto poznawać jego tajemnice.

Mamy nadzieję, że udało się nam zainteresować uczniów i sprawić, że sięgną po różne słowniki języka polskiego i w różnej wersji.

 

 


Strona 6 z 173

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości