Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Informacja dla kandydatów do Branżowej Szkoły I Stopnia

Email Drukuj PDF
Informujemy, że kandydaci do Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim powinni uzyskać od lekarza medycyny pracy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do nauki wybranego zawodu.
Bezpłatnie takie badania można wykonać w Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Węgrowie w Poradni Medycyny Pracy: ul. Przemysłowa 7, Węgrów we wtorki 9.00-13.00 oraz w środy 8.00-15.00.
Kontakt z rejestracją: 25 7923270.

Do lekarza należy zgłosić się ze skierowaniem wystawionym przez dyrektora Zespołu Szkół w Kosowie Lackim (najlepiej też ze skierowaniem od przyszłego pracodawcy).

 

Spotkanie z przedstawicielami OSŻW z Mińska Mazowieckiego

Email Drukuj PDF

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego.

Głównym celem wydarzenia było zapoznanie przyszłych absolwentów kosowskich szkół ponadgimnazjalnych z zasadami naboru do oddziału ŻW, prezentacja wyposażenia oraz przykładów działań, korzyści ze służby - zarówno finansowe jak i pozafinansowe.

Spotkanie ogólne zostało zakończone rozmowami indywidualnymi z uczniami zainteresowanymi szczegółami służby.

Wizyta żołnierzy ŻW odbyła sie w ramach projektu "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Dzień Profilaktyki

Email Drukuj PDF

Dnia 3 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki, podczas którego realizowane były dwa programy edukacyjne: „Znamię! Znam je?” oraz „Podstępne WZW”.

Program „Znamię! Znam je?” ma na celu zwiększenie świadomości na temat czerniaka, jednego z najbardziej agresywnych nowotworów i zachęcenie do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed tym nowotworem. Natomiast celem programu „Podstępne WZW” jest podniesienie poziomu wiedzy pozwalającej na rozpoznanie i unikanie sytuacji sprzyjających zakażeniu wirusem HBV i HCV oraz zapobieganiu jego rozprzestrzenianiu się.

Aby zrealizować zamierzone cele zostały przedstawione uczniom najważniejsze informacje w postaci ciekawych prezentacji multimedialnych, filmów i piosenek. Podsumowanie odbyło się poprzez przeprowadzenie dwóch quizów sprawdzających poziom zdobytych wiadomości i umiejętności. Wszystkie klasy odpowiadały na zadane pytania rewelacyjnie, uzyskując największą liczbę punktów możliwych w quizach do zdobycia. Gratulujemy kasie I LO i II LO zajęcia pierwszego miejsca, a klasie I BSI – drugiego.

Bardzo dziękujemy też nauczycielce biologii - pani Kasi Tomczuk za zorganizowanie wydarzenia, uczennicom klasy II LO za sprawne przedstawienie prezentacji i przeprowadzenie quizów oraz wszystkim uczestnikom Dnia Profilaktyki za aktywny udział.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

UROCZYSTE OTWARCIE GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

Email Drukuj PDF

1 kwietnia rozpoczął w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyła się uroczystość inauguracji działalności szkolnego gabinetu stomatologicznego..

Wyposażenie gabinetu zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach programu pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 roku”.

Historia powstania gabinetu sięga lipca 2018 roku, kiedy to na stronie MZ pojawiła się informacja o możliwości uzyskania przez organy prowadzące szkoły dofinansowania, na którą trafiła dyrektor Zespołu Szkół – Hanna Przesmycka. Pomysł utworzenia szkolnego gabinetu spodobał się panu Janowi Słomiakowi – Burmistrzowi Kosowa, który zadecydował o ubieganiu się o środki z MZ. Wniosek został złożony jeszcze w sierpniu 2018 roku. Już we wrześniu Kosów cieszył cię znajdując swoją szkołę i gminę na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie. 11 października 2018 roku nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie konkursu ofert, a 5 listopada 2018 – podpisanie umowy na realizację projektu. Kwota przyznana Kosowowi z MZ to 118 770zł.

W listopadzie i grudniu projekt był realizowany zarówno w części tzw. miękkiej w formie spotkań edukacyjnych z rodzicami oraz uczniami i przedszkolakami, jak i tzw. twardej czyli dostosowywania pomieszczenia na potrzeby gabinetu stomatologicznego i zakupu wyposażenia.

Gabinet będzie czynny w poniedziałki oraz wtorki od 8.00 do 13.00 i w czwartki od 13.00 do 18.00. Na prowadzenie gabinetu zdecydowała się mieszkająca w Kosowie lekarz stomatolog Katarzyna Chojnowska. Oferowane świadczenia będą refundowane przez NFZ.

Jak ważne i potrzebne jest tworzenie gabinetów stomatologicznych w szkołach zapewne świadczy między innymi obecność na uroczystości licznych gości, wśród których znalazł się Senator RP Waldemar Kraska, Wizytatorzy Kuratorium Oświaty Hanna Bolesta i Barbara Radman, Starosta Elżbieta Sadowska, wójtowie okolicznych gmin, dyrektorzy okolicznych szkół oraz wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Kosów Lacki, przedstawiciele wychowawców i uczniów okolicznych szkół, przedstawiciele lokalnej służby zdrowia i inni.

Kosów z dumą zaprezentował nowo otwarty gabinet, a jego wyświęcenia dokonał proboszcz parafii w Kosowie Lackim ks. kan. Paweł Anusiewicz.

2 kwietnia w gabinecie pojawią się pierwsi pacjenci.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

ZAPROSZENIE

Email Drukuj PDF

 

Zaproszenie

 

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 12:30
 


Strona 6 z 140

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości