Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Bal charytatywny

Email Drukuj PDF

W sobotę 2 marca w sali "U Jakuba" w Kosowie Lackim odbył się bal charytatywny.

Licealiści i uczniowie szkoły branżowej w Kosowie Lackim - razem 15 osób, pod opieką dyrektor Hanny Przesmyckiej, pracowali jako kelnerzy pomagając organizatorom balu w zdobyciu niezbędnych środków na leczenie nieco starszego od nich Łukasza.

Choć pracy było mnóstwo (bawiło się około 320 osób) i noc wydawała się długa wszyscy "kelnerzy" bardzo się starali, z uśmiechem wypełniali swoje obowiązki, a ich starania zauważali i doceniali zarówno bawiący się goście jak i organizatorzy balu.

Dziękujemy za pracę i za poświęcony w słusznej sprawie ostatkowy weekend całej grupie reprezentującej naszą szkołę - warto pomagać a dobro powróci.

Więcej zdjęć  w GALERII!

Autor zdjęć: Jarosław Zaranek

 

 

Śpiewajmy razem

Email Drukuj PDF

5 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w nagraniu kolejnego odcinka II edycji programu "Śpiewajmy razem. All Together Now".

Ten niezwykły program, emitowany w telewizji POLSAT w środy, wyróżnia wyjątkowa formuła. Uczestnicy show wykonują wybrany przez siebie utwór i mają za zadanie porwać do wspólnego śpiewania jak największą liczbę jurorów. Jest kogo porywać, ponieważ w skład jury wchodzi 100 osób, które uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć na żywo. Byli to między innymi: Wanda Kwietniewska, Marek Kaliszuk K.A.S.A., Monika Jarosińska, Gabriel Fleszar, Ruda z Red Lips, Madox, Dariusz Kordek, Jacek Dewódzki, Ramona Rey, Krzysztof Jaryczewski, Papina McQueen, Saszan, Paweł Stasiak oraz przewodnicząca jury Beata Kozidrak wraz z innymi członkami zespołu Bajm i wyjątkowy prowadzący Mariusz Kałamaga były członek i lider kabaretu Łowcy.B.

Odcinek, w nagraniu którego brali udział uczniowie ZS, zaliczyć należy do wyjątkowo udanych, gdyż i utwory wybrane przez występujących to były znane i lubiane przeboje, przy których nie sposób nie tańczyć, i poziom wykonania oceniany był przez jury bardzo wysoko - często powyżej 90 punktów, a nawet na 100, i w studio panowała przez cały czas wyjątkowa, magiczna atmosfera.

Kosowscy uczestnicy nagrania zachęcają do oglądania show, a w szczególności odcinka z wyjątkowym Tomem w skórzanym płaszczu, podczas którego gwarantują, że publiczność, zwłaszcza ta obok TOP3, doskonale się bawi i wzorowo wypełnia swoje zadania.


 

1 marca 2019 – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Jak co roku 1 marca reprezentanci Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szkołę reprezentował poczet sztandarowy, dyrektor Hanna Przesmycka wraz z innymi nauczycielami, uczniowie - zarówno licealiści jak i uczniowie szkoły branżowej oraz ich rodzice.

Tegoroczne obchody, wzorem lat ubiegłych, zainicjowała Msza Święta celebrowana przez proboszcza ks. kan. Pawła Anusiewicza. Po Mszy zostały złożone kwiaty przy pomniku żołnierzy podziemia niepodległościowego, przy którym honorową wartę pełnili m.in. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego. Nasi licealiści z klasy mundurowej uczestniczyli też w składaniu wiązanek pod pomnikiem.

Następnie wszyscy przemaszerowali do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy „W bandzie „Nocy” i „Sokolika” – Józef Rostek Iskra”, której bohaterem jest pochodzący z Albinowa żołnierz AK.

Dalsza część uroczystości odbywała się w szkole.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Zdjęcia z MGOK w Kosowie Lackim

 

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2019 14:00
 

SZKOLENIE POCZTU SZTANDAROWEGO

Email Drukuj PDF

Od drugiego semestru, jak zawsze, w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zmienia się skład pocztu sztandarowego - maturzystów zastępują uczniowie klas pierwszych.

W tym roku w skład pocztu sztandarowego weszły aż 4 nowe osoby z klasy I LO: Przemysław Dmochowski, Joanna Kostrzewska, Jakub Słonawski i Anna Trzcińska.

Pierwszą znaczącą uroczystością pozaszkolną, podczas której nowi chorążowie i nowi przyboczni pełnić będą swoje funkcje są gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Przygotowując się do wydarzenia licealiści 28 lutego ćwiczyli wprowadzanie i wyprowadzanie sztandaru oraz zachowania podczas mszy i podczas składania wieńców.

Instruktarzu udzielał sam pan Burmistrz Kosowa - Jan Słomiak.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 10:41
 

Konkurs tłumaczeniowy

Email Drukuj PDF

18 lutego uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim wzięli udział w szkolnym konkursie tłumaczeniowym. Konkurs ten był dla uczniów nie lada wyzwaniem, gdyż tłumaczyli oni zdania z języka angielskiego na rosyjski i z języka rosyjskiego na angielski. Kosowscy uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w zakresie dwóch języków obcych, których uczą się w szkole. Konkurs wygrała uczennica klasy II LO Marlena Kulikowska. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

Więcej zdjęć w GALERII!


 


Strona 6 z 138

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości