Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 29 kwietnia w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się Dzień Otwarty. Z zaproszenia skorzystało ponad 200 osób ze wszystkich okolicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych: z Kosowa Lackiego, Ceranowa, Sterdyni, Prostyni, Małkini. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku placówka zadbała o to, by atrakcyjnie wypełnić czas ośmioklasistów i gimnazjalistów oraz umożliwić im poznanie kosowskich szkół branżowych i ogólnokształcących, poznanie nauczycieli oraz uczniów.

Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia przez Dyrektor ZS panią Hannę Przesmycką oraz Burmistrza Kosowa pana Jana Słomiaka, krótkiej prezentacji trzech szkół: Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Liceum dla Dorosłych, przedstawieniu kierunków kształcenia i warunków rekrutacji przybyła młodzież została zaproszona do obejrzenia budynku szkoły i obiektów sportowych oraz do udziału w warsztatach. Młodzi goście zostali podzieleni na grupy. Każdej przydzielono przewodników, funkcję których pełnili obecni uczniowie Zespołu Szkół. Trasa oprowadzania została tak zaplanowana, by każda grupa miała możliwość zapoznania się z przygotowanymi atrakcjami. Wśród nich znalazły się: konkurs ,,Wielki test z języka polskiego” z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania, quiz ,,Nie obcy język obcy” z wykorzystaniem platformy Kahoot, obsługa czytnika kodów kreskowych wchodzącego w skład systemy wypożyczeń w bibliotece szkolnej, obsługa urządzeń biurowych, drukarki 3D, warsztat ,,Wybuchowa chemia” itd. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia wojskowego oraz projekcja filmów: ,,Smutno mi, chociaż nie wiem czemu… ", ,, Ja, moi koledzy a grupa rówieśnicza- budowanie relacji w grupie", ,, Zdrowie psychiczne- jak o nie dbać w wieku szkolnym". Nowością tegorocznego Dnia Otwartego były warsztaty zawodowe: fryzjerskie prowadzone przez pracowników (będących również w większości uczniami ZS) zakładu pani Sylwii Grzymały pod kierunkiem pani Edyty Zaranek oraz kosmetyczne prowadzonę przez panią Justynę Śliwkę. Otwarty dla gości ZS był szkolny gabinet stomatologiczny, gdzie dyżur pełniła doktor Katarzyna Chojnowska. Ponadto dla wszystkich przygotowane zostało coś dla ciała, czyli smaczne zapiekanki oraz pachnąca grochówka z prawdziwej dymiącej wojskowej kuchni polowej.

Na zakończenie najaktywniejsi podczas zajęć – ci, którzy zgromadzili najwięcej kolorowych punktów otrzymanych od nauczycieli i opiekunów warsztatów – zostali nagrodzeni. Najcenniejszą nagrodą był zestaw do pielęgnacji twarzy, były bombonierki, czekolady, kubki, latarki, itp.

 

Zespół Szkół w Kosowie Lackim serdecznie dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Wiemy, że wyjątkowa atmosfera panująca w szkole i trafiona oferta edukacyjna zachęciła wielu młodych gości do tego, by od września współtworzyć tę wyjątkową placówkę.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2019 23:43
 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap wojewódzki

Email Drukuj PDF

W sobotę, 27 kwietnia Radek Trąba - uczeń klasy drugiej LO uczestniczył w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego odbywającym się w gminie Lesznowola za Warszawą.

Radek reprezentował powiat sokołowski jako najlepszy podczas etapu powiatowego przeprowadzonego 21 marca w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Opiekunem ucznia była dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Pożegnanie uczniów klasy III liceum

Email Drukuj PDF

W piątek, 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy III liceum. Na to bardzo ważne w kalendarzu szkolnym wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Jan Słomiak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Wiesław Wiśniewski, p. Wiesława Wincenciuk, reprezentująca Radę Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół p. H. Przesmycka. Po odśpiewaniu hymnu i oficjalnym powitaniu gości przeszedł czas na przemówienia. We wszystkich pojawiły się słowa o czekającym absolwentów już wkrótce egzaminie maturalnym, jego znaczeniu oraz życzenia powodzenia w dorosłym życiu. Ponadto p. Dyrektor przywołała osiągnięcia uczniów i zachęcała do odwiedzania szkolnych murów, p. Burmistrz – życzył dobrych wyborów i zapraszał - za kilka lat już jako wykwalifikowanych ludzi - do pracy w środowisku lokalnym, wspólnego działania na rzecz rozwoju naszej ,,małej ojczyzny”. Wiele życzliwych słów skierował do absolwentów także p. Przewodniczący RMiG oraz p. W. Wincenciuk, a wychowawczyni p. J. Onyśk wspomniała o tych cechach swoich uczniów, które stanowią o ich wyjątkowości.

Po wręczeniu nagród, świadectw, dyplomów nadeszła chwila dla uczniów klasy II, którzy przygotowali krótki program dla opuszczających szkołę maturzystów. Młodsi uczniowie pożegnali starsze koleżanki i starszych kolegów słowami sentencji, mądrości najsłynniejszych myślicieli oraz składanką najserdeczniejszych życzeń wypowiedzianych i wyśpiewanych. Nieco humoru dodali poprzez przywołanie obiegowych historyjek krążących wśród maturzystów oraz sytuacji z ich udziałem.

Wyjątkowym momentem tej uroczystości w naszej szkolnej tradycji jest prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawcę. Wspomnienia wspólnie przeżytych chwil, wycieczek, wydarzeń, sukcesów zawsze wywołują dreszcze, przyspieszenie bicia serca, a nawet doprowadzają do łez. Tym razem było podobnie. Nie mniej wzruszające były też podziękowania absolwentów kierowane do nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów.

Wspólny poczęstunek zakończył wydarzenie.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia w maju!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Warsztaty kulinarne

Email Drukuj PDF

Jak przygotować i przyozdobić dania Wielkanocne? - tego można nauczyć się w domu rodzinnym od mamy, babci i innych członków rodziny, z internetu albo ... albo w szkole, a dokładniej w Zespole Szkół w Kosowie Lackim podczas tradycyjnych warsztatów kulinarnych.

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, na wniosek Samorządu Uczniowskiego, dyrektor Hanna Przesmycka po raz kolejny zorganizowała tego typu zajęcia, których celem było głównie podtrzymywanie lokalnych tradycji kulinarnych i integracja społeczności szkolnej, a wartością dodaną dania i dekoracje uatrakcyjniające Szkolne Spotkanie Wielkanocne.

Warsztaty prowadziły panie z obsługi szkoły: pani Małgosia Słoniewska kierowała warsztatem dekoracji, pani Hania Radomska dzieliła się swoimi sprawdzonymi przepisami na babeczki wielkanocne, a pani Basia Koc wspierana przez panią Wiesię Brodzińską zdradzały swoje pomysły na dania z warzyw.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas pierwszych i drugich liceum, których zaangażowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i dało wspaniałe efekty - dekoracje i dania na Wielkanocne stoły.

Zajęcia były na tyle atrakcyjne, że na kolejne przedświąteczne warsztaty kulinarne już zapisali się pierwsi chętni.

Smacznego !!!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

 

ZAPROSZENIE

Email Drukuj PDF

Z A P R O S Z E N I E

NA DZIEŃ OTWARTY

W ZESPOLE SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

PONIEDZIAŁEK 29 KWIETNIA 2019

GODZINA 10:00

 

Poprawiony: sobota, 27 kwietnia 2019 08:48
 


Strona 11 z 147

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości