Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Rekord dla Niepodległej

Email Drukuj PDF
Zespół Szkół w Kosowie Lackim, tzn. Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Kosowie Lackim i Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim, zostały zgłoszone do akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".
Akcja zostanie przeprowadzona w budynku szkoły w piątek 9 listopada 2018 roku o 11.11.

 

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Email Drukuj PDF

Zaszczytne wyróżnienie dla p. Wiesi - pracownika obsługi naszej szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracująca w obsłudze szkoły pani Wiesława Brodzińska została odznaczona ZŁOTYM MEDALEM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ. Legitymację podpisał 11 września 2018 roku Prezydent RP.

Gratulacje pani Wiesi złożyła cała społeczność szkolna, na czele z dyrektor Hanną Przesmycką, podczas apelu z udziałem wszystkich uczniów i nauczycieli.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Dziewiąta edycja międzynarodowego projektu Jesteśmy Razem

Email Drukuj PDF

KOMUNIKAT PRASOWY

HARMONOGRAM

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 12:13
 

Otwarcie wystawy "TREBLINKA. PIEKŁO NA ZIEMI"

Email Drukuj PDF

W czwartek, 13 września 2018 roku uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim wraz z dyrektor Hanną Przesmycką uczestniczyli w Muzeum w Treblince w otwarciu wystawy prac uczniów z Saksonii - Anhalt pt. "TREBLINKA. PIEKŁO NA ZIEMI".

W latach 2016 i 2017 uczniowie ze szkół powiatu Saalekreis realizowali szczególny projekt pod hasłem „Szkoła bez rasizmu - Szkoła z odwagą”. Jednym z efektów programu jest prezentowana w Muzeum Treblinka wystawa. Wystawa zaplanowana i stworzona przez niemiecką młodzież ukazuje osobiste spojrzenie młodych ludzi na tragizm życia uwięzionych w nazistowskim obozie zagłady w Treblince w latach 1941-1944. W centrum zainteresowania młodzieży pojawiła się zarówno infrastruktura obozu, oprawcy i ich ofiary, jak również wpływ tych przerażających wydarzeń na kolejne pokolenia. Wystawą tą młodzi Niemcy zwracają również uwagę na konieczność wspólnego, odpowiedzialnego bycia w Europie.
Po zakończeniu części oficjalnej w budynku Muzeum uczniowie LO i dyrektor Przesmycka wraz z innymi uczestnikami wernisażu udali się pod Pomnik Ofiar Obozu Zagłady i zapalili znicze oraz oddali hołd zamordowanym.

Kosowscy licealiści, mieszkający i uczący się tak blisko tego ogromnego cmentarza II wojny światowej, jakim jest teren byłego obozu zagłady i pracy w Treblince, niezwykle ucieszyli się z możliwości spotkania z rówieśnikami z Niemiec i w pełni docenili działania podejmowane przez uczniów z Saksonii oraz działania podejmowane przez Muzeum Treblinka służące integracji młodych pokoleń mimo trudnej wspólnej historii.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 12:16
 


Strona 4 z 127

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości