Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

1 marca 2019 – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Jak co roku 1 marca reprezentanci Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szkołę reprezentował poczet sztandarowy, dyrektor Hanna Przesmycka wraz z innymi nauczycielami, uczniowie - zarówno licealiści jak i uczniowie szkoły branżowej oraz ich rodzice.

Tegoroczne obchody, wzorem lat ubiegłych, zainicjowała Msza Święta celebrowana przez proboszcza ks. kan. Pawła Anusiewicza. Po Mszy zostały złożone kwiaty przy pomniku żołnierzy podziemia niepodległościowego, przy którym honorową wartę pełnili m.in. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego. Nasi licealiści z klasy mundurowej uczestniczyli też w składaniu wiązanek pod pomnikiem.

Następnie wszyscy przemaszerowali do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy „W bandzie „Nocy” i „Sokolika” – Józef Rostek Iskra”, której bohaterem jest pochodzący z Albinowa żołnierz AK.

Dalsza część uroczystości odbywała się w szkole.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Zdjęcia z MGOK w Kosowie Lackim

 

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2019 14:00
 

SZKOLENIE POCZTU SZTANDAROWEGO

Email Drukuj PDF

Od drugiego semestru, jak zawsze, w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zmienia się skład pocztu sztandarowego - maturzystów zastępują uczniowie klas pierwszych.

W tym roku w skład pocztu sztandarowego weszły aż 4 nowe osoby z klasy I LO: Przemysław Dmochowski, Joanna Kostrzewska, Jakub Słonawski i Anna Trzcińska.

Pierwszą znaczącą uroczystością pozaszkolną, podczas której nowi chorążowie i nowi przyboczni pełnić będą swoje funkcje są gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Przygotowując się do wydarzenia licealiści 28 lutego ćwiczyli wprowadzanie i wyprowadzanie sztandaru oraz zachowania podczas mszy i podczas składania wieńców.

Instruktarzu udzielał sam pan Burmistrz Kosowa - Jan Słomiak.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 10:41
 

Konkurs tłumaczeniowy

Email Drukuj PDF

18 lutego uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim wzięli udział w szkolnym konkursie tłumaczeniowym. Konkurs ten był dla uczniów nie lada wyzwaniem, gdyż tłumaczyli oni zdania z języka angielskiego na rosyjski i z języka rosyjskiego na angielski. Kosowscy uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w zakresie dwóch języków obcych, których uczą się w szkole. Konkurs wygrała uczennica klasy II LO Marlena Kulikowska. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które przypomina o roli języka rodzimego w życiu człowieka. To także okazja, aby więcej uwagi poświęcić zagadnieniom językowym, pogłębić wiedzę oraz sprawdzić swoje umiejętności. Takim celom służą wszelkiego rodzaju organizowane konkursy, których ciekawe formy przyciągają wielu uczestników i sprawiają, że nauka staje się rozrywką, przyjemnością.

W naszej szkole w tym roku nauczyciele zespołu humanistów przygotowali Wielki test z języka polskiego dotyczący kwestii poprawnościowych w zakresie składni, fleksji, frazeologii. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania i - jak zawsze – wzbudził wiele emocji, gdyż w rywalizacji oprócz wiedzy liczył się czas. Najlepszym w zmaganiach okazał się uczeń klasy III PLO Damian Rytel Andrianik. Gratulujemy!

W ramach obchodów święta przygotowana została również gazetka z wybranymi przykładami związków frazeologicznych oraz informacją o ich pochodzeniu i znaczeniu. Frazeologizmy stanowią cenny element każdego języka i zarówno ich znajomość, jak i umiejętne posługiwanie się nimi jest przejawem naszej biegłości językowej, do której wszyscy powinniśmy dążyć.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do utrwalania świadomości i doskonalenia sprawności językowej nie tylko uczniów.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Konkurs Papieski

Email Drukuj PDF

 


Strona 4 z 135

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości