Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które przypomina o roli języka rodzimego w życiu człowieka. To także okazja, aby więcej uwagi poświęcić zagadnieniom językowym, pogłębić wiedzę oraz sprawdzić swoje umiejętności. Takim celom służą wszelkiego rodzaju organizowane konkursy, których ciekawe formy przyciągają wielu uczestników i sprawiają, że nauka staje się rozrywką, przyjemnością.

W naszej szkole w tym roku nauczyciele zespołu humanistów przygotowali Wielki test z języka polskiego dotyczący kwestii poprawnościowych w zakresie składni, fleksji, frazeologii. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania i - jak zawsze – wzbudził wiele emocji, gdyż w rywalizacji oprócz wiedzy liczył się czas. Najlepszym w zmaganiach okazał się uczeń klasy III PLO Damian Rytel Andrianik. Gratulujemy!

W ramach obchodów święta przygotowana została również gazetka z wybranymi przykładami związków frazeologicznych oraz informacją o ich pochodzeniu i znaczeniu. Frazeologizmy stanowią cenny element każdego języka i zarówno ich znajomość, jak i umiejętne posługiwanie się nimi jest przejawem naszej biegłości językowej, do której wszyscy powinniśmy dążyć.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do utrwalania świadomości i doskonalenia sprawności językowej nie tylko uczniów.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Konkurs Papieski

Email Drukuj PDF

 

Kolejny sukces Elizy

Email Drukuj PDF

Uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim, Eliza Steć, trenująca kolarstwo szosowe w STC-OSiR w Sokołowie Podlaskim zajęła 2. miejsce w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2018 w kategorii kobiety organizowanym przez Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, organizowanym lokalnie przez "Tygodnik Ostrołęcki".

Eliza Steć w 2018 roku była zdobywczynią czołowych miejsc na forum wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Do swoich największych osiągnięć w sezonie 2018 zalicza : II miejsce w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim po Ziemi Lubartowskiej- klasyfikacja generalna; I miejsce w X jeździe indywidualnej na czas w Rzekuniu; III miejsce w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim z okazji Święta 3 Maja; III miejsce w Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Kirpszy; III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas; II miejsce w Kolarskim Czwartku w Warszawie; III miejsce w Kolarskim Czwartku w Warszawie; III miejsce - Prolog Wyścigu Mazovia Masters II; XLII Międzynarodowy Wyścig Kolarski po Ziemi Lubartowskiej o Puchar Starosty Lubartowskiego: 1 etap - V miejsce, 2 etap - IV miejsce, 3 etap - II miejsce - klasyfikacja generalna po trzech etapach - II miejsce.

Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim gratuluje koleżance i uczennicy i bardzo wysokiego wyniku dla tak młodej zawodniczki i pamiątkowego zegarka sportowego.

 

ZAPROSZENIE NA PIKNIK WOJSKOWY

Email Drukuj PDF

ZAPROSZENIE NA PIKNIK WOJSKOWY

Piknik rozpoczyna się 9 marca 2019 r. o godz. 11.00 na lotnisku wojskowym w m. Janów pod Mińskiem Maz.

 

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 12:41
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

 


Strona 7 z 138

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości