Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie opłatkowe

Email Drukuj PDF

W piątek 14 grudnia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie odbyło się, na zaproszenie JE ks. bpa Tadeusza Pikusa, przedświąteczne spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego, w którym uczestniczyła m.in. dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Hanna Przesmycka.

zdjęcia - Monika Kanabrodzka: 

http://drohiczynska.pl/aktualnosci/spotkanie-oplatkowe-dyrektorow-szkol-i-placowek-oswiatowych-wojewodztwa-mazowieckiego-nalezacych-do-diecezji-drohiczynskiej-2/

 

Ubieramy choinkę

Email Drukuj PDF

13 grudnia cała rodzina Zespołu Szkół w Kosowie Lackim: uczniowie i nauczyciele, wspólnie ubierała świąteczną choinkę. Były świecidełka, kolorowe bombki, pachnące pierniki, a przede wszystkim domowa, rodzinna atmosfera i oczekiwanie na wspólną ogólnoszkolną wigilię 20 XII, a potem święta w domach.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wizyta w Pałacu Paderewskich

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim  spędzili w wyjątkowym miejscu - w wybudowanym w 1904 r. Pałacu Paderewskich w Kaliskach koło Łochowa.

Ten wyjątkowy obiekt od niedawna jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego i przeznaczony jest na potrzeby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a w przyszłości ma być przeznaczony na Mazowieckie Centrum Edukacji Ekologicznej im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

W zabytkowych murach licealiści i uczniowie szkoły branżowej zwiedzali stałą wystawę poświęconą Helenie i Ignacemu Paderewskim. Uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych przybliżających życie i osiągnięcia wyjątkowych właścicieli tego miejsca pt. "Helena i Ignacy Paderewscy - droga do niepodległości, działalność dobroczynna, społeczna i polityczna".

Korzystając z oferty NPK poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym, ich śladów i tropów.

Ciekawym obiektem był też niedawno odsłonięty pomnik Ojców Niepodległości Polski pochodzących z Mazowsza pięknie położony w przypałacowym parku.

Tegoroczny prezent dla uczniów z Kosowa bardzo udał się Mikołajowi - wyjątkowe piękne miejsce, ciekawe opowieści ludzi z pasją, różnorodna tematyka - wszystko to sprawiło, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Stypendia dla młodych sportowców

Email Drukuj PDF
Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - utworzyła fundusz stypendialny, który od trzech lat przyznaje stypendia dla zdolnych sportowców.

Informacja prasowa


 

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 09:13
 

ZAPROSZENIE NA CASTING

Email Drukuj PDF

 


Strona 7 z 134

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości