Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

OTWARCIE SZKOLNEGO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

Email Drukuj PDF

Od 1 kwietnia 2019 roku rozpoczyna swoją działalność w Zespole Szkół w Kosowie Lackim szkolny gabinet stomatologiczny.

Aby pomieszczenie przeznaczone na gabinet było bardziej przytulne w środę 20 marca Samorząd Uczniowski wraz z dyrektorem zaprojektowali ozdobne wzory w kolorze fuksji na największej ze ścian. Efekt ich pracy można będzie wkrótce zobaczyć na żywo.


Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 11:20
 

PROGRAM SZKOLNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Email Drukuj PDF

PROGRAM SZKOLNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

28  marca (czwartek)
od 10.30 - spotkanie rekolekcyjne w szkole
29  marca (piątek)
od 9.15 - spotkanie rekolekcyjne w szkole

11.00 - MSZA ŚW. w kościele parafialnym

 

1% dla szkoły

Email Drukuj PDF

Informujemy, że na stronie internetowej https://www.e-pity.pl/pity-2018/program-online-epity-2019-KRS-0000052078 znajduje się do pobrania DARMOWY  program  do rozliczenia PIT -ów za 2018 rok podatkowy e-pity.

Program automatycznie obliczy 1% podatku  i wpisze numer KRS umożliwiający przekazanie środków naszej szkole. Prosimy  tylko o wpisanie w rubryce „Cel szczegółowy” PLO w Kosowie Lackim.

Wersja do instalacji plik exe: https://download.e-pity.pl/down/setup_e-pity2018-opp-0000052078.exe

 

Spotkanie z przedstawicielem WKU w Siedlcach

Email Drukuj PDF

15 marca w Zespole Szkół w Kosowie Lackim miało miejsce spotkanie z przedstawicielem WKU w Siedlcach - kapitanem Pawłem Majchrowskim.

W związku z trwającą rejestracją na uczelnie wojskowe, znajdujące się w różnych miastach Polski, pan kapitan przypomniał tegorocznym maturzystom zasady ubiegania się o przyjęcie do tego typu szkół, harmonogram przyjęć oraz cechy wyróżniające poszczególne uczelnie. Uczniowie z uwagą wysłuchali też, jakie dodatkowe korzyści wiążą się ze studiowaniem na uczelniach wojskowych oraz potem z bycia żołnierzem zawodowym.

Ważne dla uczestników spotkania były też szczegółowe informacje dotyczące tzw. OTeków - kto, kiedy i na jakich zasadach może rozpocząć służbę w oddziałach Obrony Terytorialnej oraz jakie tym samym przyjmuje na siebie zobowiązania.

Służba w mundurze to dla wielu młodych ludzi kończących szkoły ponadgimnazjalne wymarzona przyszłość zawodowa - spotkanie z kpt. Majchrowskim zapewne ułatwi świadome podejmowanie decyzji dotyczące wyboru uczelni wojskowej, a na niej kierunku studiowania.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Piknik Wojskowy MON

Email Drukuj PDF

W sobotę 9 marca przedstawiciele Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w Pikniku Wojskowym MON odbywającym się w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Piknik zorganizowany był z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, a uczestniczył w nim sam Minister Błaszczak.

Więcej informacji na stronie: https://minskmaz.com/news/piknik-wojskowy-20-lat-polski-w-nato.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 7 z 140

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości