Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Życzenia wielkanocne 2020

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2020 20:22
 

Zdalne nauczanie

Email Drukuj PDF

Dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim  informuje, że w związku z odwołaniem zajęć w szkole na skutek zagrożenia koronawirusem w ZS prowadzone jest od 12 marca 2020 roku do odwołania nauczanie zdalne.

Realizujemy podstawę programową - jeśli po powrocie uczniów do szkoły czas pozwoli, to będziemy utrwalać i uzupełniać zrealizowany zdalnie materiał.

Zdalne nauczanie prowadzimy z wykorzystaniem e-dziennika -  wszystkie zadania zlecone przez nauczycieli są umieszczane w  zadaniach domowych.

Uczniowie są oceniani. Wcześniej otrzymują informację za co mogą otrzymać oceny. Mogą być poproszeni np. o przesłanie zdjęcia zeszytu z wykonanym zadaniem.

Uczniowie mają obowiązek realizowania zadań zlecanych przez nauczycieli.

Jeśli to tylko możliwe to powinno się to odbywać w czasie zgodnym z obowiązującym planem lekcji.

Wykonanie zadań łącznie powinno zajmować uczniowi mniej więcej tyle czasu ile do tej pory zajmowały mu lekcje w szkole i praca domowa.

Radzimy nie zmarnować tego czasu, sumiennie podejść do zadań przesyłanych przez nauczycieli, poświęcić czas na nadrobienie zaległości i przygotowania do matury.

Prosimy uczniów o regularne sprawdzanie wiadomości i zadań domowych w dzienniku. Sugerujemy korzystanie raczej z przeglądarki internetowej niż aplikacji mobilnej, w której nie wszystkie zadania  wyświetlają  się prawidłowo.

W razie problemów proszę o kontakt telefoniczny 660302536 lub mejlowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wspólnym wysiłkiem, w zdrowiu, pokonamy wszystkie przeciwności

Hanna Przesmycka

 

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

Email Drukuj PDF

Treść pisma

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2020 15:56
 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Email Drukuj PDF

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w okresie od 12 do 25 marca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są odwołane - uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Uczniowie będący młodocianymi pracownikami realizują przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.
Od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.

Należy nadal na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Uczniowie zobowiązani są na bieżąco odbierać informacje przesyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz realizować w domu zadania zdalnie zlecane przez nauczycieli.
Uczniowie powinni unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe), powinni spędzić czas w domu i odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć.
W domu również należy często myć ręce przy użyciu mydła i wody, przy kasłaniu i kichaniu zakrywać usta i nos, zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby podejrzewające u siebie koronawirusa powinny dzwonić pod numer 800 190 590!

 

Wystawa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

Email Drukuj PDF

6 marca Zespół Szkół w Kosowie Lackim kontynuował działania zaplanowane z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury grupa licealistów, realizujących program edukacji filmowej, uczestniczyła w dyskusji o filmie ,,Rzeczpospolita – Reaktywacja”. Film ten został uhonorowany Nagrodą Specjalną Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za najlepszą reżyserię na Polish Film Festival in America w Chicago (największym w USA przeglądzie filmów polskich) w 2018 roku, a jego projekcja miała miejsce 1 marca w MGOK w ramach gminnych obchodów Święta Żołnierzy Niezłomnych.

Nasza młodzież obejrzała również wystawę Fundacji Polska Wielki Projekt. Wystawa dokumentuje historię dziewięciu Kongresów PWP i przedstawia laureatów Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego, takich jak: Wojciech Kilar, Marek Nowakowski, Michał Lorenc, Jarosław Marek Rymkiewicz, Antoni i Andrzej Krauze, Antoni Libera, prof. Andrzej Nowak.

Serdecznie dziękujemy MGOK w Kosowie Lackim za współpracę w realizacji ww. przedsięwzięcia.

 

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 14:52
 


Strona 7 z 157

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 351 gości