Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

O MEDIACJACH

Email Drukuj PDF

 

O MEDIACJACH

 

https://np.ms.gov.pl/

 

W ubiegłym tygodniu w LO i BS w Kosowie Lackim realizowany był projekt Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczący MEDIACJI.

Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat źródeł konfliktu, sposobów wychodzenia z sytuacji konfliktowych, alternatywnych metod rozstrzygania sporów, pojęcia mediacji, jej celów, osoby mediatora i jego roli, zasad i rodzajów mediacji, spraw, w jakich można stosować mediację, przebiegu mediacji, różnic pomiędzy mediacją a procesem sądowym, itp.

Zajęcia prowadziła pani Ania Kobus - nauczyciel WOS i wykwalifikowany mediator.

 

 

Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2021 15:20
 

Szczepimy się

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 05 lutego 2021 09:18
 

Konkurs "Bliżej pszczół"

Email Drukuj PDF

 

Konkurs "Bliżej pszczół"

25 stycznia 2021 roku w  Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się I etap V Ogólnopolskiego konkursu Wiedzy Ekologicznej ,, Bliżej pszczół'', zorganizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II.

W konkursie wzięły udział dwie uczennice  klasy II LO: Ewelina Laskowiecka   i Sylwia Wilgos.

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie  możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości oraz zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Naszym uczennicom życzymy powodzenia!!!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe:

indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu KUL,

nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

W imieniu Organizatorów Konkursu przekazujemy zaproszenie na Konferencję:

Fundacja Rozwoju KUL, KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli serdecznie zapraszają na V ogólnopolską konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 26 marca 2021 r. o godz. 09:00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113 (Al. Racławickie 14, Lublin).

 

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 25 marca 2021 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół”, organizowanym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

 

Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2021 15:48
 

"Aktywna tablica"

Email Drukuj PDF

W LO zostało oddane do użytku nowe wyposażenie. Jest to monitor interaktywny Newline TT-6519RS, który uzupełnił wyposażenie pracowni przyrodniczej, trzy dodatkowe laptopy, które na czas edukacji zdalnej zostaną przekazane uczniom oraz projektor przenośny Pioneer SDA-RP-100 WiFi BT 4.1.

Nowe wyposażenie zostało zakupione w ramach programu "Aktywna Tablica" 2020.

 

 

 

Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2021 15:32
 

Informacje dotyczące pracy Zespołu Szkół w Kosowie Lackim od 18.01.2021r.

Email Drukuj PDF

Podstawowe informacje dotyczące pracy Zespołu Szkół w Kosowie Lackim od 18 stycznia 2021 roku:

1. ZS pracuje w całości w trybie zdalnym, jedynie nauka zawodu prowadzona jest stacjonarnie u pracodawców.

2. WSZYSTKIE LEKCJE odbywają się zgodnie ze stałym planem w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy MS TEAMS.

3. Bardziej szczegółowe informacje na temat lekcji i tego co należy na nie przygotować (np. potrzebne pomoce, planowane do wykorzystania programy, materiały itp.) są wpisywane na edzienniku w zadaniach domowych najpóźniej DZIEŃ PRZED planowaną lekcją.

4. Uczeń, który nie może być na lekcji (np. z powodu braku prądu, braku dostępu do internetu itp.) może zaliczyć lekcję i mieć wpisaną obecność, gdy wykona i odeśle nauczycielowi prace zaliczeniowe wpisane w ZADANICH DOMOWYCH w edzienniku.

5. Zależy nam na pełnym, nieskrępowanym i bezpiecznym udziale w lekcji wszystkich uczniów, dlatego WSZYSTKICH obowiązuje zakaz utrwalania lekcji zarówno w całości jak i w częściach, zarówno obrazu jak i dźwięku, w szczególności utrwalania wizerunku lub wypowiedzi innych uczniów.

6. Uczniowie, którzy nie mogą korzystać z domu z edukacji zdalnej (np. z powodu problemów z internetem lub sprzętem) mogą uczestniczyć w lekcjach ze szkoły.

7. W razie pytań lub problemów z udziałem w lekcjach uczniowie i ich rodzice mogą dzwonić na numer 660302536 (telefon dyrektora ZS).

I SEMESTR kończy się 31 stycznia 2021.

 

 


Strona 7 z 173

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości