Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Akcja MEN "Razem na Święta"

Email Drukuj PDF
Szkoły Zespołu Szkół w Kosowie Lackim tzn. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Kosowie Lackim oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim przystąpiły do akcji MEN "Razem na Święta".

(oznaczenie akcji #RazemNaŚwięta)

 

Gabinet stomatologiczny

Email Drukuj PDF

W Zespole Szkół w Kosowie Lackim powstaje gabinet stomatologiczny. Wyposażenie gabinetu finansowane jest z programu Ministerstwa Zdrowia "Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.".

Celem głównym Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych w szkołach publicznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Zgodnie z projektem na parterze budynku, w którym mieści się Zespół Szkół zostało przeznaczone na potrzeby gabinetu oddzielne pomieszczenie, w którym już przeprowadzone zostały niezbędne remonty i przyłącza. Zamontowany też został nowy, zakupiony ze środków MZ, unit dentystyczny. Wkrótce nastąpi montaż mebli i innego wyposażenia.

W ramach projektu odbyły się spotkania informacyjno-edukacyjne z rodzicami dzieci i młodzieży we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Gminy, a w najbliższym czasie zaplanowane są podobne spotkania z uczniami.

Wszyscy czekamy na kontrakt z NFZ i otwarcie gabinetu.

Więcej zdjęć!!!

 

Spotkanie z przedstawicielem V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Email Drukuj PDF

29 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w spotkaniu z sierżantem Pawłem Grelikiem reprezentującym 5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. Sierżant Grelik przedstawił między innymi zasady naboru żołnierzy do OT, umiejętności, które można nabyć podczas szkoleń, zasady organizacji szkoleń i korzyści z zostania żołnierzem. Podczas spotkania obecny był również Radek z klasy II kosowskiego ogólniaka, który w listopadzie złożył przysięgę wojskową i jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Kampania ,, Hazard? Nie, dziękuję”

Email Drukuj PDF

W czwartek 29 listopada 2018 roku w naszej szkole realizowana była kampania Krajowej Administracji Skarbowej ,, Hazard? Nie, dziękuję”, której organizatorem na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W owej kampanii uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły - zarówno licealiści jak i uczniowie szkoły branżowej.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na ryzyko związane z uzależnieniem od  gier hazardowych, na powszechność i dostępność gier tego typu, na mechanizm uzależnienia i w końcu na konsekwencje uprawiania hazardu.

 

Wszystkim zainteresowanym tematyką proponujemy filmik wykorzystywany podczas spotkania dostępny na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=siHM8Gw9jjw&feature=youtu.be

 

Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 11:25
 

Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Węgrowie

Email Drukuj PDF

W niedzielę 25 listopada na Rynku w Węgrowie odbyła się kolejna przysięga żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Punktualnie o 13.00 w obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, dowództwa WOT oraz mieszkańców przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyło 102 żołnierzy.

Wśród 6 mieszkańców powiatu sokołowskiego składających przysięgę był uczeń LO w Kosowie - Radek, a w związku z tym wśród obecnych na Rynku gości - dyrektor szkoły Hanna Przesmycka.

Radek wstąpił do służby 10 listopada rozpoczynając 16-dniowe szkolenie podstawowe WOT dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku. Po złożeniu przysięgi wojskowej jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Gratulujemy naszemu koledze i uczniowi sprawności fizycznej i wytrwałości w spełnianiu planów i życzymy satysfakcji ze służby w szeregach OT.

Więcej zdjęć i bardziej szczegółowe informacje na stronie:

Galeria zdjęć!

 


Strona 8 z 134

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości