Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wyjazd do teatru

Email Drukuj PDF

7 października uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce do Teatru Studio Buffo, by obejrzeć spektakl w języku angielskim. Tym razem  sztuką, która obejrzeli był "Tom Sawyer". Nasi uczniowie mieli niecodzienną możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, zwłaszcza sprawności receptywnych. Ciekawych wrażeń dostarczył również seans 6D, który pozwolił nie tylko zobaczyć, ale też poczuć, pobudzić wszystkie zmysły, by jak najbardziej zaangażować odbiorców. Naładowani pozytywną energią, z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd :)

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

 

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW WYBORÓW

Email Drukuj PDF

ZARZĄDU

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ

W KOSOWIE LACKIM na rok 2019/2020

Szkolna Komisja Wyborcza do spraw przeprowadzenia wyborów opiekunów i Zarządu Samorządu Uczniowskiego informuje, że w wyniku tajnych wyborów powszechnych przeprowadzonych 03 października 2019 roku ustalono na rok szkolny 2019/2020 następujący skład Zarządu SU oraz następujących opiekunów SU:

Zarząd SU:

Przewodniczący - Orłowski Jakub

Zastępca Przewodniczącego – Bartczuk Paweł

Sekretarz - Dybowski Mateusz

Członek Zarządu - Jakubik Radosław

opiekunowie SU:

pan Adam Młyński

pani Paulina Makolewska

Więcej zdjęć w GALERII!

 

mLegitymacja szkolna

Email Drukuj PDF
Od 1 października 2019 roku konto do obsługi Programu mLegitymacja szkolna dla Zespołu Szkół w Kosowie Lackim jest aktywne. Uczniowie pełnoletni oraz rodzice/opiekunowie uczniów niepełnoletnich zainteresowani odbiorem mLegitymacji proszeni są o zgłaszanie się do dyrektora szkoły.

Więcej na temat mLegitymacji na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna.

 

Projekt "Jesteśmy razem" 2019

Email Drukuj PDF

We czwartek, 19 września w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży izraelskiej i polskiej w ramach projektu Wojewody Mazowieckiego ,,Jesteśmy Razem”.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i teraz młodzież najpierw uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a następnie udała się na teren dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy w Treblince. Tam na uczniów czekali już przewodnicy, którzy przypomnieli tragiczne zdarzenia z okresu II wojny światowej związane z tym miejscem. Potem wszyscy zgromadzili się pod Pomnikiem Ofiar Zagłady na uroczystości z udziałem władz z Izraela i Polski oraz lokalnych władz samorządowych. Wśród obecnych byli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wiceambasador Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon, p.o. Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Zygmunt Stępiński, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak.

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy, później odegrane zostały hymny państwowe Izraela i Polski, a po nich zapalono sześć zniczy upamiętniających sześć milionów ofiar Holocaustu: znicz Pamięci, znicz Sprawiedliwych, znicz Pamięci Jana Korczaka, znicz Przyjaźni Między Narodami, znicz Oporu i Bohaterstwa, znicz Nadziei. W dalszej części wysłuchano okolicznościowych przemówień przybyłych przedstawicieli władz oraz wierszy i pieśni przygotowanych przez młodzież z Izraela i uczniów z kosowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali Radosław Jakubik oraz Mateusz Dybowski.

W tym roku była to już 10.edycja tego międzynarodowego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest przybliżenie obu boleśnie doświadczonych narodów, edukacja i integracja młodych ludzi.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 8 z 148

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości