Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

WYKŁAD O ŻOŁNIERZACH PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Email Drukuj PDF

5 marca uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w kolejnych działaniach zaplanowanych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Licealiści i uczniowie branżowej szkoły wysłuchali wykładu pracownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim dotyczącego żołnierzy podziemia niepodległościowego naszej gminy i okolic.

To była niezwykła lekcja historii. Wiedza i widoczna pasja prelegenta sprawiły, iż uczniowie z zainteresowaniem słuchali o wydarzeniach, które toczyły się w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

Email Drukuj PDF

4 marca w naszej szkole odbył się apel poświęcony żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Podczas uroczystości przedstawione zostały okoliczności ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” oraz sylwetki m.in. Zygmunta Szendzielarza pseud. Łupaszka, Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny pseud. Inka, Tadeusza Kuncewicza pseud. Podkowa. Wspomniani zostali także nasi lokalni patrioci, których nazwiska widnieją na pomniku znajdującym się w centrum miasta.

Słuchając montażu słowno – muzycznego, młodzież poznawała losy tych, których władze komunistyczne skazały na zapomnienie, a dzisiaj mówi się o nich z dumą i nazywa Żołnierzami Niezłomnymi.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

1 marca społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięła udział w gminnych uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Licealiści i uczniowie szkoły branżowej, wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami oraz Sztandarem, uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym oraz w uroczystym przemarszu ulicami miasta.

Uczniowie klasy mundurowej zaciągnęli wartę pod pomnikiem Wyklętych i asystowali podczas składania wieńców.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

EKOLOGIA w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Zespół Nauczycieli Przyrodników naszej szkoły podjął działania mające na celu promowanie ochrony środowiska, rozszerzenie świadomości ekologicznej oraz rozbudzenie wyobraźni i rozwijanie zdolności manualnych. W lutym został przeprowadzony konkurs na prace z odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Spośród zgłoszonych prac jury w składzie p. dyrektor Hanna Przesmycka, p. Katarzyna Tomczuk, p. Monika Denisiuk-Świstek, p. Urszula Mąka i p. Urszula Kondraciuk wyłoniło zwycięzców. Równorzędne miejsce pierwsze zajęli: Ewelina Laskowiecka 1 LOp (ramka), Paulina Maliszewska 2 BS (pingwin) i Wojtczuk Kacper (laptop). Nagrodzone prace oraz gazetka „Mówimy NIE dla plastiku” zostały zaprezentowane na holu szkolnym.

28 lutego 2020 r. społeczności szkolnej wyświetlono film „30 sposobów na recykling”, który został przyjęty z zainteresowaniem i ciekawością uczniów.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wycieczka do Włoch

Email Drukuj PDF

Wycieczka do Włoch (Wenecja, Rzym, Watykan, Florencja).

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2020 12:14
 


Strona 8 z 157

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości