Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wyjazd do Treblinki

Email Drukuj PDF

W środę,16 czerwca 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Muzeum Treblinka - dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy.

Celem wyjazdu była integracja społeczności szkolnej, ale też pogłębienie wiedzy dotyczącej okresu II wojny światowej i tragicznych wydarzeń rozgrywających się na terenie gminy Kosów Lacki, której mieszkańcami jest większość uczniów Zespołu.

Sądząc po reakcji uczestników, pomysł okazał się dobrą propozycją zajęć po długim okresie nauki zdalnej i pracy w reżimie sanitarnym. Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli materiały audiowizualne i zgromadzone w Muzeum eksponaty, zwiedzili miejsca upamiętniające ofiary okrutnej zbrodni, aktywnie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników Muzeum.

Była to nie tylko wyjątkowa lekcja historii, ale i okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Poprawiony: poniedziałek, 28 czerwca 2021 18:18
 

Piknik rodzinny

Email Drukuj PDF

 

Dla kandydatów do BS

Email Drukuj PDF
Wykaz jednostek do wykonywania w 2021 roku bezpłatnych badań lekarskich kandydatów do Szkoły Branżowej I Stopnia
1) SALUS MEDYCYNA Sp. z o.o.
ul. Józefa Piłsudskiego 49
08-110 Siedlce
przyjęcia 8.00 – 18.00 poniedziałek - piątek
rejestracja 25 740 54 55 wew. 3 w godzinach 8.00 – 18.00
2) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej AS-MED
ul. Sulimów 26
08-110 Siedlce
przyjęcia: 10.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku
rejestracja: 25 632 44 75 w godzinach 8.00 - 16.00
 

Termin dyżurów w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Email Drukuj PDF
Termin dyżurów w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej:
Piątek 28 maja 2021 r. godz. 13.00-17.00
Środa 02 czerwca 2021 r. godz. 15.00-19.00
Środa 09 czerwca 2021 r. godz. 15.00-19.00
Piątek 11 czerwca 2021 r. godz. 13.00-17.00
oraz stały dyżur telefoniczny 797992478 od 08.00 do 21.00 cały tydzień do 25 czerwca br
 

Szczepienie lisów.

Email Drukuj PDF

 

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

RZECZNIK PRASOWY

WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

tel: 22 695 60 63    fax: 22 695 62 50

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.

___________________________________________________________________________Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.

Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)

W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 08 czerwca 2021 18:26
 


Strona 20 z 192

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości