Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Piknik-Pożegnanie lata.

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 24 września 2021 13:12
 

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Email Drukuj PDF

14 września uczniowie naszej szkoły, wraz z księdzem Tomaszem Łapińskim, wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Drohiczynie.

 

mLegitymacja

Email Drukuj PDF
W związku z tym, iż nasza szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z bezpłatnego Generatora Zdjęć do mLegitymacji.
Generator umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

 

Obchody w Treblince

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września w Muzeum w Treblince na terenie Karego Obozu Pracy Treblinka I odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły na czele z dyrektor Hanna Przesmycką.

Uroczystości rozpoczęły się przy Żwirowni – miejscu niewolniczej pracy więźniów Treblinki I – Drogą Krzyżową, w której aktywnie wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej w Kosowie Lackim. Uczniowie klasy mundurowej wraz z harcerzami nieśli Krzyż, pozostali uczniowie, wraz z nauczycielem historii panią Anną Kobus, szli ze sztandarem.

Następnie na terenie Miejsca Straceń została odprawiona Msza Święta. Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim dumnie prezentowali się przy sztandarach: Zespołu Szkół i Związku Bojowników o Wolność i Demokrację.

Na koniec uroczystości zostały złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikiem upamiętniającym Ofiary Karnego Obozu Pracy Treblinka I.

Wyjątkowość tego miejsca, wszechobecna cisza, ziemia przesiąknięta potem, krwią i prochami tysięcy osób oraz łaskawa tego dnia piękna słoneczna pogoda wprawiły uczestników uroczystości w zadumę i wzbudziły wiele refleksji.

 

Narodowe Czytanie

Email Drukuj PDF

3 września 2021 r. społeczność Zespołu Szkół czytała ,,Moralność pani Dulskiej”. Ten dramat Gabrieli Zapolskiej stał się lekturą dziesiątej już edycji akcji ,,Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Nad organizacją wydarzenia w szkole czuwała p. Jolanta Onyśk, nauczycielka języka polskiego. Okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Hanny Przesmyckiej oraz krótkie przybliżenie sylwetki autorki i treści jej utworu przez p. J. Onyśk poprzedziły wspólną lekturę. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz nie brakowało chętnych do czytania. Fragmenty utworu z przyjemnością przypomniało sobie starsze pokolenie (pracownicy szkoły), natomiast młodsi (uczniowie) mieli okazję poznać to jedno z najważniejszych dzieł Gabrieli Zapolskiej.

Sądząc po reakcjach zarówno słuchających, jak i usiłujących wcielić się w postaci dramatu czytających, wiele osób sięgnie po tę tragifarsę o ludziach i ich charakterach.

Zachęcamy do lektury.

 


Strona 16 z 192

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości