Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Email Drukuj PDF

Uczniowie Zespołu Szkół rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022 inaczej niż zwykle, inaczej niż przed pandemią COVID – 19, chociaż tradycja – przynajmniej częściowo - została podtrzymana. Tak jak było wcześniej, tak i w tym roku młodzież uczestniczyła w uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji całej społeczności szkolnej i z udziałem pocztów sztandarowych miejscowych szkół. Na uroczystość – jak zawsze - przybył Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak. Jednak maseczki na twarzach zgromadzonych w świątyni przypominały o trwającej sytuacji epidemicznej i konieczności przestrzegania zaleceń sanitarnych. To właśnie obowiązujące wciąż obostrzenia, wytyczne MEiN i troska o bezpieczeństwo uczniów były podstawą do propozycji p. Dyrektor przeniesienia części uroczystości szkolnej w kościelne mury. Dzięki zrozumieniu i uprzejmości Proboszcza Parafii ks. kan. Pawła Anusiewicza po raz pierwszy w historii placówki młodzież wysłuchała przemówień Burmistrza Jana Słomiaka oraz pani Dyrektor Hanny Przesmyckiej z racji inauguracji nowego roku szkolnego nie w szkole, lecz w świątyni. Po mszy świętej uczniowie klas drugich i trzecich liceum i branżowej szkoły zamiast do szkoły, pozostali w kościele. Tradycyjnie w okolicznościowych wystąpieniach nie zabrakło ciepłych słów i szczerych życzeń składanych wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Po nich już tylko uczniowie klas pierwszych LO I BS udali się do szkoły na dalszą część i na spotkanie z wychowawczynią p. Anną Kobus.

Uczniom życzymy wielu sukcesów, nauczycielom – satysfakcji z pracy, cierpliwości i wyrozumiałości, a wszystkim – powrotu do normalności.


Poprawiony: środa, 08 września 2021 19:28
 

Informacje MEiN

Email Drukuj PDF

 

List Naczelnej Rady Lekarskiej

Email Drukuj PDF

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Email Drukuj PDF

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2021/2022

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcące i Branżowa Szkoła I Stopnia

1 września 2021


8.30 - 9.30 Msza w Kościele Parafialnym w Kosowie Lackim(obowiązuje dystans 2m, zakryte usta i nos)

Bezpośrednio po mszyw kościele spotkanie ogólne (wszystkie klasy).

10.00 – 10.30 spotkaniew szkoleuczniów klas pierwszych z dyrektorem i wychowawcami(obowiązuje dezynfekcja rąk, dystans 2m, zakryte usta i nos).

UWAGA: Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii w szkole mogą przyjść na spotkanie do szkoły na 10.00 zamiast na spotkanie do kościoła.

 

Poprawiony: poniedziałek, 30 sierpnia 2021 19:00
 

Harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w 2022 roku

Email Drukuj PDF

E8 EM Komunikat o harmonogramie 2022.pdf (windows.net)

 


Strona 17 z 192

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości