Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Dzień Profilaktyki
Zespół Szkół w Kosowie Lackim - Dzień Profilaktyki

Dnia 3 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki, podczas którego realizowane były dwa programy edukacyjne: „Znamię! Znam je?” oraz „Podstępne WZW”.

Program „Znamię! Znam je?” ma na celu zwiększenie świadomości na temat czerniaka, jednego z najbardziej agresywnych nowotworów i zachęcenie do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed tym nowotworem. Natomiast celem programu „Podstępne WZW” jest podniesienie poziomu wiedzy pozwalającej na rozpoznanie i unikanie sytuacji sprzyjających zakażeniu wirusem HBV i HCV oraz zapobieganiu jego rozprzestrzenianiu się.

Aby zrealizować zamierzone cele zostały przedstawione uczniom najważniejsze informacje w postaci ciekawych prezentacji multimedialnych, filmów i piosenek. Podsumowanie odbyło się poprzez przeprowadzenie dwóch quizów sprawdzających poziom zdobytych wiadomości i umiejętności. Wszystkie klasy odpowiadały na zadane pytania rewelacyjnie, uzyskując największą liczbę punktów możliwych w quizach do zdobycia. Gratulujemy kasie I LO i II LO zajęcia pierwszego miejsca, a klasie I BSI – drugiego.

Bardzo dziękujemy też nauczycielce biologii - pani Kasi Tomczuk za zorganizowanie wydarzenia, uczennicom klasy II LO za sprawne przedstawienie prezentacji i przeprowadzenie quizów oraz wszystkim uczestnikom Dnia Profilaktyki za aktywny udział.

dz prof 1
dz prof 1
Szczegóły
dz prof 2
dz prof 2
Szczegóły
dz prof 3
dz prof 3
Szczegóły
dz prof 4
dz prof 4
Szczegóły
dz prof 5
dz prof 5
Szczegóły
dz prof 6
dz prof 6
Szczegóły
dz prof 7
dz prof 7
Szczegóły
dz prof 8
dz prof 8
Szczegóły
dz prof 9
dz prof 9
Szczegóły
 
 
 
Powered by Phoca Gallery