Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Konkursy i osiągnięcia
Osiągnięcia

konkursy i osiągnięcia

Email Drukuj PDF

 

Dołącz do programu EKOczynni i zmieniaj środowisko na lepsze!

Zgłoś swoją szkołę do programu edukacyjno-ekologicznego EKOczynni. Twoja szkoła może otrzymać dofinansowanie na realizację projektu związanego z ochroną środowiska nawet do 50 000 zł oraz wygrać nagrodę finansową w wysokości 15 000 zł.

Wejdź www.eko-czynni.pl, by dowiedzieć się więcej.

Program jest prowadzony pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Kultury oraz Ministerstwa Środowiska i Klimatu. Patronami akcji są: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz School of Form. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio. Organizatorem jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

Cele programu

Program EKOczynni jest przeznaczony dla szkół średnich. Jego cele to: edukacja ekologiczna młodzieży, kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów oraz wsparcie inicjatyw szkolnych związanych z ochroną środowiska.

W ramach programu realizowane są dwa konkursy

EKO-PROJEKTY - dla szkolnych zespołów projektowych, które mogą zgłaszać realizowane działania ekologiczne lub ubiegać się o dofinansowanie na realizację nowych projektów związanych z ochroną środowiska.

EKO-ART - dla uczniów szkół ponadpodstawowych, z zamiłowaniem do grafiki. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu o tematyce ekologicznej. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Pod tym linkiem znajdą Państwo plakaty promujące akcję: https://eko-czynni.pl/wp-content/uploads/2021/03/plakaty.zip

Nagrody i granty

Szkolne zespoły projektowe, które przygotują i zgłoszą planowane inicjatywy, mogą otrzymać nawet do 50 000 zł dofinansowania na ich realizację. To szansa na wprowadzenie realnej zmiany w środowisku. Łącznie w programie wydane zostaną co najmniej 4 dofinansowania. Dodatkowo 3 najciekawsze pomysły otrzymają nagrody finansowe 15 000 zł, 10 000 zł i 5 000 zł.

Szkoły mogą również zgłaszać inicjatywy, które obecnie realizują. W tej kategorii konkursowej nagrodzone zostaną 3 najlepsze szkoły i otrzymają nagrody finansowe, w kwocie: 15 000 zł, 10 000 zł i 5 000 zł. Uczniowie, będący członkami zespołów szkolnych wszystkich nagrodzonych projektów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci praktycznych eko-zestawów. Zgłoś swoją szkołę na www.eko-czynni.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica z naszej szkoły, Ewelina Laskowiecka, przeszła do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.


Serdecznie gratulujemy innowacyjnego podejścia do nauczania oraz wspierania uczniów w rozwijaniu kompetencji przyszłości.


Historia może być ciekawa
Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do nowej edycji konkursu z cyklu "Historia może być ciekawa". Tym razem do wygrania są dwie książki ufundowane przez wydawnictwo REBIS autorstwa Piotra Sikory pt. Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię.
Tak jak zwykle warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zamieszczone pytania.
Szczegóły dotyczące konkursu są na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.
Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomnianą nagrodę.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów, nauczycieli, pasjonatów historii czyli dla wszystkich :)

Konkurs trwa do 31 marca 2021 r.


Organizatorzy: Okręty Podwodne Świata,
Stowarzyszenie:
Razem dla Dzieci i Młodzieży oraz Wydawnictwo Rebis
www.okretypodwodne.edu.pl

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Twórczo o Mazowszu – konkurs literacko-plastyczny

Konkurs „Jestem z Mazowsza” / Inne / Samorząd Województwa Mazowieckiego (mazovia.pl)

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

 

Poprawiony: wtorek, 06 kwietnia 2021 17:04  

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama