Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które przypomina o roli języka rodzimego w życiu człowieka. To także okazja, aby więcej uwagi poświęcić zagadnieniom językowym, pogłębić wiedzę oraz sprawdzić swoje umiejętności. Takim celom służą wszelkiego rodzaju organizowane konkursy, których ciekawe formy przyciągają wielu uczestników i sprawiają, że nauka staje się rozrywką, przyjemnością.

W naszej szkole w tym roku nauczyciele zespołu humanistów przygotowali Wielki test z języka polskiego dotyczący kwestii poprawnościowych w zakresie składni, fleksji, frazeologii. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania i - jak zawsze – wzbudził wiele emocji, gdyż w rywalizacji oprócz wiedzy liczył się czas. Najlepszym w zmaganiach okazał się uczeń klasy III PLO Damian Rytel Andrianik. Gratulujemy!

W ramach obchodów święta przygotowana została również gazetka z wybranymi przykładami związków frazeologicznych oraz informacją o ich pochodzeniu i znaczeniu. Frazeologizmy stanowią cenny element każdego języka i zarówno ich znajomość, jak i umiejętne posługiwanie się nimi jest przejawem naszej biegłości językowej, do której wszyscy powinniśmy dążyć.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do utrwalania świadomości i doskonalenia sprawności językowej nie tylko uczniów.

Więcej zdjęć w GALERII!