Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie dla kosowskiej licealistki.

Email Drukuj PDF

 

21 października tego roku w budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie Olga Puchała, uczennica klasy IIIa Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim, wzięła udział, pod opieką dyrektora Hanny Przesmyckiej, w wyjątkowej uroczystości - krajowej uroczystości wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium Premiera przyznawane jest uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i zdobył najwyższą w szkole średnią ocen - te warunki na koniec ubiegłego roku szkolnego spełniła właśnie Olga.
Choć za wyniki w minionym roku szkolnym Prezes Rady Ministrów przyznał 3 863 stypendia, to tylko niektórzy wybrani nagrodzeni mogli dostąpić zaszczytu udziału w uroczystości w Warszawie. Każde z 16 województw reprezentowane było przez 3-5 stypendystów - mazowieckie wytypowało pięciu uczniów, a wśród nich znalazła się kosowska licealistka reprezentująca Siedlecką Delegaturę KO.
Dyplom stypendysty wręczył Oldze sam Wiceminister Tadeusz Sławecki.
Zaszczyt z udziału w uroczystości zdecydowanie przyćmił radość z wysokości stypendium, a jest to niebagatelna kwota 2.580 zł, którą zapewne licealistka zainwestuje we własny rozwój jak tylko ochłonie po tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej miała zaszczyt się znaleźć.

H. Przesmycka

Zdjęcia pochodzą ze strony MEN

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama