Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

"Dwa talenty"

Email Drukuj PDF
Mateusz z LO w Kosowie - stypendysta programu CARITAS: "Dwa Talenty".
Na początku oglądał filmiki instruktażowe dostępne w Internecie i uczył się. Jego modelkami były koleżanki. Wyjątkowe hobby i umiejętności syna dostrzegła mama i sprawiła chłopcu prezent w postaci ,,główki” modelowej. Odtąd Mateusz śmielej zaczął eksperymentować z włosami, a jego zainteresowanie przerodziło się w pasję. Szczególnie upodobał sobie upięcia długich włosów.
Dzisiaj Mateusz, to młody człowiek na niespełna dwa lata przed maturą, który ma na swoim koncie wiele wspaniałych fryzur kobiecych na przeróżne okazje, którymi pochwalić się mogliby i zawodowcy.
Kolejna licealistka z Kosowa, której talent warto poznać to Ewelina - Stypendystka programu CARITAS "Dwa Talenty".
Ewelina już jako kilkuletnia dziewczynka przejawiała zdolności artystyczne. Jeszcze jako dziecko zainteresowała się pracami cioci, która tworzyła je z kolorowych karteczek. Wkrótce origami przestrzenne stało się również jej pasją. Sama uczyła się, korzystając z filmików instruktażowych dostępnych w Internecie.
Wytwory artystyczne uczennicy są bardzo pracochłonne, pomysłowe, ciekawe i przede wszystkim piękne. Każda kolejna praca jest lepsza. Widać postępy uczennicy, widać, jak rozwija swoje zdolności. Precyzyjność wykonania budzi podziw i powszechne uznanie.
Niektóre prace Ewelinki można oglądać w szkole, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, prezentowane są też w szkolnej gazetce. W 2021 r. w kwartalniku CARITAS opublikowany został wywiad z uczennicą oraz zdjęcia jej kilku prac.
 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama