Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Gość specjalny Dnia Otwartego ZS w Kosowie

Email Drukuj PDF

Gościem specjalnym Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim będzie Kasia Rodzik Maliszewska - wyjątkowa dziewczyna pochodząca z Kosowa, związana ze sportem od najmłodszych lat, kiedy to wraz z zespołem tanecznym zdobywała tytuł Mistrza Polski i III Vicemistrza Europy w Hip Hopie, która podczas studiów zakochała się w fitness i tej miłości wierna jest do tej pory.

Pani Kasia na swoim koncie ma wiele sukcesów, zaszczytnych tytułów uzyskanych i podczas zawodów lokalnych, ale też Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Na co dzień jest cenionym trenerem interpersonalnym.

Warto poznać Panią Kasię, co będzie możliwe już 25 kwietnia w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

Zapraszamy około 12.00.

(zdjęcia: facebook)

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 11:09
 

Akcja #Komórkomania DKMS w szkole

Email Drukuj PDF

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zakończyła się akcja #Komórkomania.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz uczestników I Kosowskiego Maratonu Fitness.

Celem głównym projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji potencjalnym dawcom szpiku, uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.

Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Szkolnym inicjatorem i organizatorem akcji była dyrektor Hanna Przesmycka. Akcję w dniach od 13 do 19 kwietnia przeprowadził szkolny Klub Wolontariatu.

Zebrany materiał genetyczny został przekazany do Fundacji DKMS.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Maraton Fitness

Email Drukuj PDF

W sobotę 14 kwietnia na hali sportowej Zespołu Szkół w Kosowie Lackim odbył się I Kosowski Maraton Fitness.

W tym niezwykłym wydarzeniu sportowym wzięło udział około 60 osób i to nie tylko kobiet - wynik imponujący tym bardziej, że to pierwszy tego typu Maraton w Kosowie.

Zajęcia prowadziły trzy wyjątkowe instruktorki: Maria Jasko, Iwona Wyszomierska i Katarzyna Rodzik Maliszewska.

Maria Jasko - medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, a na co dzień nauczycielka w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, postawiła na fitness siłowy. Skutecznie motywowani uczestnicy Maratonu doskonale radzili sobie z zadaniami stawianymi przez trenerkę.

Iwona Wyszomierska - choreograf i trener Zespołu Tanecznego "Tempo" oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, zaproponowała zumbę. Taneczność i rytmiczność tej części Maratonu stanowiła doskonałe uzupełnienie dla wyzwań siłowych z części pierwszej  Maratonu.

Kasia Rodzik Maliszewska - pochodząca z Kosowa Wicemistrzyni Polski, wielokrotna Finalistka Olympia Amateur Spain, Miss Universe i trenerka Bikini Fitness zaproponowała zestaw ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę, jak widać po sylwetce Mistrzyni - bardzo skutecznych. Pani Kasia dodatkowo zaprezentowała swój medal i puchar niedawno zdobyte podczas zawodów na Malcie oraz opowiedziała uczestniczkom Maratonu o swojej drodze zawodowej z małego miasteczka, jakim jest Kosów Lacki, na światowe wybiegi Bikini

Fitness.

W przerwach pomiędzy treningami organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: spotkanie z dietetykiem, degustację pełnowartościowych soków owocowych oraz możliwość przyłączenia się do akcji #Komórkomania prowadzonej przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a polegającej na zbieraniu materiału genetycznego od osób, które chcą trafić na listy potencjalnych dawców szpiku kostnego i być może w przyszłości uratować życie swoim bliźniakom genetycznym chorym na białaczkę.

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu, a trenerki prowadzące zajęcia otrzymały specjalne podziękowania z rąk pana Jana Słomiaka - Burmistrza Kosowa Lackiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Konferencja- „Wychowanie ku wartościom …”

Email Drukuj PDF

17 kwietnia w Warszawie odbyła się, z udziałem dyrektor naszej szkoły - p.Hanny Przesmyckiej, konferencja „Wychowanie ku wartościom, jako nieustające wyzwanie i zadanie szkoły” poświęcona roli szkoły w procesie wychowania uczniów.

Podczas konferencji prezentowane były dobre praktyki i wzorce wychowania zaczerpnięte z historii i tradycji.

Organizatorem przedsięwzięcia był Mazowiecki Kurator Oświaty.

W konferencji wzięło udział około 200 uczestników, w tym dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i bibliotekarze z województwa mazowieckiego.

Prelegentami byli m.in. Łukasz Mikołajczyk – Senator RP, dr Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej, a także przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum Wojska Polskiego oraz dyrektorzy szkół i nauczyciele, w tym nasza pani dyrektor.

Celem konferencji było zachęcenie do kultywowania w środowisku szkolnym wartości takich jak: wolność, patriotyzm, pamięć i szacunek do historii, zwłaszcza w kontekście Roku dla Niepodległej.

Podczas konferencji przedstawiciele szkół zaprezentowali wybrane projekty historyczne, społeczne i kulturowe, jako metodę przekazywania wartości w procesie nauczania. Została również omówiona m.in. rola patrona szkoły w przekazywaniu wartości w procesie wychowania dzieci i młodzieży.

Dyrektor Hanna Przesmycka prezentowała projekt kulturowy Wojewody Mazowieckiego "Jesteśmy razem", w którym uczestniczy od 2010 roku.

W ramach projektu „Jesteśmy razem” odbywają się:

-warsztaty wspólne dla młodzieży z Polski i Izraela (z udziałem uczniów naszej szkoły) – łącznie ok. 600-800 osób, za organizację których odpowiada Muzeum POLIN;

-spotkanie samorządowców – średnio 100 osób, za organizację którego odpowiada Biuro Wojewody przy wsparciu Burmistrza Kosowa i MGOK w Kosowie Lackim;

-wspólne uroczystości na terenie byłego obozu w Treblince – ok. 1000 osób organizowane przez Wojewodę Mazowieckiego przy wsparciu Muzeum w Treblince;

Jak podaje Wojewoda Mazowiecki w materiałach dotyczących XVIII edycji projektu: „Celem projektu jest uczczenie pamięci i oddanie hołdu pomordowanym w Obozie Zagłady w Treblince. Tradycyjna ceremonia uroczystości połączona z panelami edukacyjnymi, dzięki którym uczestnicy poznają historię obozu w Treblince i dowiadują się,w jaki sposób przeciwdziałać uprzedzeniom, nietolerancji i ksenofobii. Dzięki udziałowi młodzieży w uroczystościach projekt zyskuje międzynarodowy wymiar i umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów między młodymi ludźmi z Polski i Izraela. Przyczynia się ponadto do zbliżenia obu państw i budowania obrazu Polski, jako kraju otwartego na inne kultury i religie.”

"Jesteśmy razem" to projekt cieszący się dużą popularnością, projekt uznawany za wartościowy.

W 2018 roku mamy nadzieję na IX edycję.

Zdjęcia!

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 12:26
 

Radni III Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki wybrani

Email Drukuj PDF

Niepełnoletni uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim, zamieszkujący na terenie Gminy Kosów Lacki, w demokratycznych wyborach wybrali swoich przedstawicieli do MRG.

Liceum będzie reprezentować 5 osób, a szkołę zawodową 3 osoby, zgodnie z aktualnie obowiązującą Uchwałą Rady Miasta i Gminy w Kosowie Lackim.

Tym razem wybrani zostali tylko uczniowie klas pierwszych - prawdopodobnie dlatego, ze uczniowie klas trzecich już są pełnoletni, a klas drugich uzyskają pełnoletniość w najbliższych miesiącach i ich mandat radnego by wygasł.

Wszystkim wybranym gratulujemy zaufania, którym zostali obdarzeni przez wyborców i życzymy wielu sukcesów podczas pełnienia obowiązków radnego.

Wkrótce pierwsza sesja MRG i zaprzysiężenie.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 78 z 192

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 194 gości