Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

1 marca Dzień Żołnierzy Wykletych

Email Drukuj PDF

 

1 marca 2021 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on uchwalony przez Parlament i jest obchodzony od 2011 roku. Święto przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku - dzieło Armii Krajowej.

W naszej szkole uroczystości, upamiętniające Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych miały charakter symboliczny. Uczniowie wysłuchali koncert pt. „Młodzi Niezłomni” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji przy udziale Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Następnie zapoznali się z nazwiskami najbardziej znanych żołnierzy wyklętych i ich pseudonimami podczas prezentacji multimedialnej i gry edukacyjne przeprowadzonej za pomocą platformy Wordwall. Na zakończenie uczniowie obejrzeli widowisko pt. „ Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”, które odbywało się w dwóch płaszczyznach: współcześnie oraz w latach 40 XX wieku.

W ten sposób uczniowie naszej szkoły oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama