Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Obchody w Treblince

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września w Muzeum w Treblince na terenie Karego Obozu Pracy Treblinka I odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły na czele z dyrektor Hanna Przesmycką.

Uroczystości rozpoczęły się przy Żwirowni – miejscu niewolniczej pracy więźniów Treblinki I – Drogą Krzyżową, w której aktywnie wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej w Kosowie Lackim. Uczniowie klasy mundurowej wraz z harcerzami nieśli Krzyż, pozostali uczniowie, wraz z nauczycielem historii panią Anną Kobus, szli ze sztandarem.

Następnie na terenie Miejsca Straceń została odprawiona Msza Święta. Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim dumnie prezentowali się przy sztandarach: Zespołu Szkół i Związku Bojowników o Wolność i Demokrację.

Na koniec uroczystości zostały złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikiem upamiętniającym Ofiary Karnego Obozu Pracy Treblinka I.

Wyjątkowość tego miejsca, wszechobecna cisza, ziemia przesiąknięta potem, krwią i prochami tysięcy osób oraz łaskawa tego dnia piękna słoneczna pogoda wprawiły uczestników uroczystości w zadumę i wzbudziły wiele refleksji.

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama