Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Podaruj szkole 1% podatku

Email Drukuj PDF

 

Kartka Świąteczna

Email Drukuj PDF

 

Lekcje o legislacji

Email Drukuj PDF

Od 17 do 22 grudnia realizowaliśmy projekt MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI "Lekcje o Legislacji".

Podczas zajęć uczniowie m.in. uporządkowali swoją wiedzę dotyczącą tego czym jest legislacja, jakie są zasady i środki techniki prawodawczej, jaki jest przebieg procesu legislacji, co to jest ISAP oraz jaki wpływ ma stanowienie prawa może mieć tzw. zwykły obywatel.

Zajęcia prowadziły: nauczycie historii Anna Kobus i dyrektor Hanna Przesmycka.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie https://www.facebook.com/Edukacja-Prawna-102567281694518/

Prezentacja wykorzystywana podczas zajęć dostępna jest za pośrednictwem linku https://drive.google.com/.../1d-IOVKR7umzlw.../view...

 

Zasady bezpieczeństwa na egzamin

Email Drukuj PDF

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące 12 stycznia 2021 roku podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe: https://www.oke.waw.pl/files/oke_waw_308020201216%20Przeprowadzanie%20EPKwZ%20EZ%20COVID%20Wytyczne%20Zima%202021.pdf.pdf

(EZ) luty) 2021 r. 1.

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (EPKwZ) i egzaminu zawodowego (EZ) w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. Dokument został podzielony na 6 sekcji, w których kolejno przedstawiono:

www.oke.waw.pl

 

Lekcja Enter

Email Drukuj PDF

W 2020 roku Zespół Szkół w Kosowie Lackim wziął udział w projekcie rekomendowanym przez MEN pt. Lekcja:Enter.

Lekcja:Enter to ogólnopolski projekt dla nauczycieli podnoszący kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych - TIK. Wśród jego uczestników nie mogło zabraknąć nauczycieli licealistów i branżowców z Kosowa z Zespołu Szkół - szkół nowoczesnych, wykorzystujących nowoczesne technologie na co dzień i dbających o rozwój uczniów i nauczycieli oraz podejmujących szereg działań służących podnoszenia efektywności prowadzonego nauczania.

W związku z pandemią szkolenia odbywały się wyłącznie online. Wzięli w nich udział nauczyciele różnych specjalności oraz dyrektor szkoły. Uczestnicy szkoleń między innymi poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności na temat tego: jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, jak odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jak korzystać z aktywizujących metod nauczania, jak urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia oraz jak tworzyć własne treści cyfrowe.

Przystępując do projektu Lekcja:Enter Szkoła wypełniła jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021: „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”.

Po ukończeniu 40 godzinnego, bezpłatnego szkolenia nauczyciele otrzymali certyfikaty a Szkoła może realizować program  „Aktywna Lekcja z TIK”.

Szkolenia były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Polecamy projekt Lekcja:Enter innym szkołom i nauczycielom - wkrótce kolejna edycja szkoleń.

 


Strona 10 z 174

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości