Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Pożegnanie uczniów klasy III liceum

Email Drukuj PDF

W piątek, 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy III liceum. Na to bardzo ważne w kalendarzu szkolnym wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Jan Słomiak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Wiesław Wiśniewski, p. Wiesława Wincenciuk, reprezentująca Radę Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół p. H. Przesmycka. Po odśpiewaniu hymnu i oficjalnym powitaniu gości przeszedł czas na przemówienia. We wszystkich pojawiły się słowa o czekającym absolwentów już wkrótce egzaminie maturalnym, jego znaczeniu oraz życzenia powodzenia w dorosłym życiu. Ponadto p. Dyrektor przywołała osiągnięcia uczniów i zachęcała do odwiedzania szkolnych murów, p. Burmistrz – życzył dobrych wyborów i zapraszał - za kilka lat już jako wykwalifikowanych ludzi - do pracy w środowisku lokalnym, wspólnego działania na rzecz rozwoju naszej ,,małej ojczyzny”. Wiele życzliwych słów skierował do absolwentów także p. Przewodniczący RMiG oraz p. W. Wincenciuk, a wychowawczyni p. J. Onyśk wspomniała o tych cechach swoich uczniów, które stanowią o ich wyjątkowości.

Po wręczeniu nagród, świadectw, dyplomów nadeszła chwila dla uczniów klasy II, którzy przygotowali krótki program dla opuszczających szkołę maturzystów. Młodsi uczniowie pożegnali starsze koleżanki i starszych kolegów słowami sentencji, mądrości najsłynniejszych myślicieli oraz składanką najserdeczniejszych życzeń wypowiedzianych i wyśpiewanych. Nieco humoru dodali poprzez przywołanie obiegowych historyjek krążących wśród maturzystów oraz sytuacji z ich udziałem.

Wyjątkowym momentem tej uroczystości w naszej szkolnej tradycji jest prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawcę. Wspomnienia wspólnie przeżytych chwil, wycieczek, wydarzeń, sukcesów zawsze wywołują dreszcze, przyspieszenie bicia serca, a nawet doprowadzają do łez. Tym razem było podobnie. Nie mniej wzruszające były też podziękowania absolwentów kierowane do nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów.

Wspólny poczęstunek zakończył wydarzenie.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia w maju!

Więcej zdjęć w GALERII!