Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Wizyta w Pałacu Paderewskich

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim  spędzili w wyjątkowym miejscu - w wybudowanym w 1904 r. Pałacu Paderewskich w Kaliskach koło Łochowa.

Ten wyjątkowy obiekt od niedawna jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego i przeznaczony jest na potrzeby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a w przyszłości ma być przeznaczony na Mazowieckie Centrum Edukacji Ekologicznej im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

W zabytkowych murach licealiści i uczniowie szkoły branżowej zwiedzali stałą wystawę poświęconą Helenie i Ignacemu Paderewskim. Uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych przybliżających życie i osiągnięcia wyjątkowych właścicieli tego miejsca pt. "Helena i Ignacy Paderewscy - droga do niepodległości, działalność dobroczynna, społeczna i polityczna".

Korzystając z oferty NPK poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym, ich śladów i tropów.

Ciekawym obiektem był też niedawno odsłonięty pomnik Ojców Niepodległości Polski pochodzących z Mazowsza pięknie położony w przypałacowym parku.

Tegoroczny prezent dla uczniów z Kosowa bardzo udał się Mikołajowi - wyjątkowe piękne miejsce, ciekawe opowieści ludzi z pasją, różnorodna tematyka - wszystko to sprawiło, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

Więcej zdjęć w GALERII!